V. Mečiar: Široká vládna koalícia po marci znamená onedlho ďalšie nové voľby

hzds_logo www.ipolitika.sk

05. 01. 2012 - Kremnické Bane dnes ostali odrezané od zvyšku Slovenska a po krátkom čase aj Kremnica.

Preto účastníci Novoročného posolstva z Kremnických Baní využili náhradné priestory v klube Labyrint v Kremnici. Tento klub v roku 1967 budoval Vladimír Mečiar ako vtedajší funkcionár mládežníckej organizácie v Žiari nad Hronom. Dnes sa tu po 44 rokov po prvýkrát vrátil, lebo po roku 1968 bol vylúčený zo všetkých organizácií kvôli svojmu postoju proti okupácii nášho štátu.

Na Kremnických Baniach v roku 1991 vzniklo prvé Posolstvo Slovákov Európe a svetu, že ako národ chceme dosiahnuť najvyšší stupeň sebaurčenia v podobe vlastnej štátnosti. Vladimír Mečiar zdôraznil, že sa tak stalo neobvyklým spôsobom mierovou cestou. A dnes po dvadsiatich rokov možno bilancovať, čo sa dosiahlo. Slovenská republika v roku 1998 dosiahla najlepšie výsledky zo stredoeurópskych krajín po kríze rozpadu východných trhov.

Dnes je však SR v novej kríze. Rozhodnutie občanov teraz opäť ovplyvní vývoj Slovenska podľa Mečiara na minimálne ďalších 20 rokov. Varoval spoločnosť pred faktami, keď 700 tisíc ľudí nemá prácu. A z nich je až 130 tisíc mladých ľudí, ktorým neostáva iné, iba hľadať príležitosti v zahraničí. Podľa Mečiara, ak vznikne z týchto volieb široká koalícia, po ktorej kričia mnohí politici, potom tu onedlho máme ďalšie nové voľby, lebo taká vláda nevydrží ako záprah, v ktorom každý kôň ťahá iným smerom.

www.ipolitika.sk

Ak je dnes 650 tisíc ľudí pod hranicou chudoby, podľa predsedu ĽS-HZDS tak onedlho môže byť až 1,2 milióna. Preto sú voľby také dôležité. Mečiarova strana si verí, že sa vráti do parlamentu, aj keď sila národných síl a osobností z roku 1991 je dnes podľa Mečiara, žiaľ, rozbitá na jednotlivcov a skupiny ľudí. Preto pripomenul slová Ľudovíta Štúra: Nie je opustený ten, kto sa sám neopúšťa.

Na záver stretnutia, ktorého sa zišli občania zo všetkých kútov Slovenska, dokonca prišli aj z Komárna, účastníci stretnutia prijali Novoročné posolstvo. Ďalší vôbec nedocestovali, lebo už pred druhou hodinou poobede bola cesta do Kremnice neprejazdná pre množstvo skrížených kamiónov. Aj tak sa v kremnickom klube Labyrint zišlo viac ako 70 občanov.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>