V. Mečiar: Sami sebe musíme pomôcť

meciar www.ipolitika.sk

28. 01. 2012 - Od čias vlády Vladimíra Mečiara sa nerobili dôkladné programy na regionálny rozvoj štátu.

Rovnako sa vlády po roku 1998 už nezaoberali dopadmi jednotlivých legislatívnych zámerov na rodiny. A to sa dnes po rokoch prejavuje. V Komentári týždňa na www.cetv.sk predseda ĽS-HZDS ponúkol prehľad, z ktorého mrazí.

V podstate dnes Slovensko nevie dať prácu 700 tisíc ľuďom. Oficiálna štatistika hovorí o 360 tisícoch nezamestnaných. Ďalších 60 tisíc je vyradených z evidencie, ale prácu nemajú. Ďalších sto tisíc ľudí je úplne mimo evidencie. Odborníci odhadujú, že dnes v zahraničí pracuje od sto do tristo tisíc občanov. Ak vezmeme len strednú hranicu 200 tisíc, nuž Slovensko nevie dať prácu 700 tisícom ľudí.

www.ipolitika.sk

Vo veku do 29 rokov nemá až 130 tisíc mladých ľudí pracovnú príležitosť. A tak žijú buď nedôstojným životom, alebo šťastie hľadajú inde. Pre nedostatočný regionálny rozvoj sa dnes rozvíja na Slovensku len Bratislava po Trnavu a okolie. Ľudia sú v podstate postihnutí za lokalitu, kde sa rozhodli žiť svoj život. Pomôcť si môžeme ako hovorí Mečiar, sami, nemusíme sa vyhovárať na Európu, či na svetovú krízu. Viac o týchto témach si má možnosť každý vypočuť na www.cetv.sk ešte aj v nedeľu 29. januára v časoch o 3,00 h, potom o 7,00 h a o 19,00 h cez digitálnu televíziu Skylink alebo cez viacero kábelových rozvodov.

Stanislav Háber

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>