V. Mečiar gratuloval Š. Nosáľovi

meciar www.ipolitika.sk

22. 01. 2012 - Predseda Ľudovej strany – Hnutie za demokratické Slovensko JUDr. Vladimír Mečiar poslal jubilujúcemu choreografovi a profesorovi Štefanovi Nosáľovi k jeho 85. narodeninám blahoprajný list.

V liste sa píše:

Vážený pán profesor Štefan Nosáľ,

www.ipolitika.sk

s úctou sa skláňam nad Vaším dielom, ktoré ste vykonali pre zachovanie slovenskej národnej kultúry počas neuveriteľných viac ako šesťdesiatich rokov Vašej práce v zachovávaní folklórnych tradícii.
Dovoľte mi k Vášmu krásnemu jubileu 85. rokov života sa Vám za toto kultúrne bohatstvo poďakovať, že ste ho zachovali a dokázali zveľaďovať pre ďalšie generácie Slovákov.
Svojou neúnavnou prácou a obdivuhodnou energiou ste vytvorili pokladnicu ľudovej kultúry, do ktorej sa ešte dlhé desaťročia, ba možno stáročia budú Slováci vracať a nachádzať skvosty ľudového umenia, ktoré ste zachránili pre naše dejiny.
Prajem Vám vo Vašom ďalšom živote ešte veľa tvorivých síl, zdravia a spokojnosti nielen v práci, ale aj v rodinnom kruhu.
S úctou

Vladimír Mečiar

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>