ÚVK dnes riešila bilbord SMK, posunula ho ministerstvu kultúry

billboard www.ipolitika.sk

Bratislava – Ústredná volebná komisia (ÚVK) sa na dnešnom zasadnutí zaoberala podnetom ĽS-HZDS, ktorej sa nepáči, že SMK na svojich predvolebných bilbordoch umiestnila najprv nadpisy v maďarčine a až pod nimi menší slovenský preklad. Podľa ĽS-HZDS tak SMK porušila zákon o štátnom jazyku.

“Komisia sa zaoberala podnetom ĽS-HZDS. Členovia ÚVK rozhodli a prijali uznesenie, že ho postupujú kompetentnému ministerstvu kultúry na ďalšie riešenie,” uviedla po zasadnutí komisie jej zapisovateľka Lívia Škultétyová.

Predseda ÚVK Péter Nyilfa, ktorý v komisii zastupuje práve stranu SMK, si myslí, že bilbordy sú v poriadku. S otázkou však novinárov odkázal na vedenie strany.

www.ipolitika.sk

“SMK postupuje v zmysle zákonov SR. Počkáme na rozhodnutie Ministerstva kultúry SR, ktoré vyšetrí prípad bilbordov,” reagoval pre TASR podpredseda SMK Péter Őry. Podľa strany majú ľudia na Slovensku úplne iné problémy, ktoré treba riešiť ako napríklad nezamestnanosť, vysoké ceny či nízke platy. “Aj HZDS by sa malo zaoberať radšej takýmito otázkami,” dodal Őry.

Na jednom z predvolebných bilbordov SMK je žena s dieťaťom a dvojjazyčný nadpis Vyučovanie v materinskom jazyku! Chce to riešenie! “SMK využíva tzv. maďarskú kartu a snaží sa u občanov SR maďarskej národnosti vyvolávať pocit ohrozenia, ktorý však nie je postavený na reálnom základe,” uviedlo v podnete ĽS-HZDS.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to ÚVK dnes riešila bilbord SMK, posunula ho ministerstvu kultúry

  1. PORUŠUJÚ ZÁKON!!!!!! hovorí:

    Starny SMK a MoST by mali varydiť z kandidátok a postaviť mimo!!!Už teraz porušujú zákony,tak ćo budú robiť potom!!??

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>