ÚSŽZ: Proti neustálemu poškodzovaniu dobrého mena chce podniknúť právne kroky

712_logo-uszz-na-vysku-black www.ipolitika.sk

Bratislava – Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) chce pre neustále poškodzovanie dobrého mena podniknúť právne kroky. Takto reagoval na dnešné vyjadrenia predsedu Svetového združenia Slovákov v zahraničí (SZSZ) Vladimíra Skalského, ktorý vyslovil podozrenie z klientelizmu a tunelovania rozpočtu ÚSŽZ. TASR informoval hovorca ÚSŽZ Tomáš Šarluška.

“ÚSŽZ mieni vo veci neustáleho poškodzovania dobrého mena voči Vladimírovi Skalskému v najbližšej dobe podniknúť právne kroky,” uviedol Šarluška. Občianske združenie s názvom Svetové združenie Slovákov v zahraničí sa podľa jeho slov dlhodobo neoprávnene vydáva za zástupcu všetkých Slovákov žijúcich v zahraničí.

www.ipolitika.sk

“Napriek tomu, že na poslednom valnom zhromaždení tohto združenia v roku 2011 sa v Budapešti zišlo asi desať posledných priaznivcov združenia,” opísal Šarluška. Zvyšok jeho členskej základne sa podľa neho od terajšieho vedenia na čele s Vladimírom Skalským dištancoval.

“Stalo sa tak po tom, ako finančná kontrola Úradu vlády SR odhalila závažné pochybenia bývalého vedenia Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí spojené s vyúčtovaním dotácií pre SZSZ vo výške viac ako 150.000 eur,” priblížil Šarluška.
ÚSŽZ podľa neho v roku 2011 obstarával výlučne zákazky s nízkou hodnotou a striktne dodržiaval zákon.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>