Úspech V. Mečiara v Laxenburgu

meciar www.ipolitika.sk

31. 01. 2012 - Predseda Ľudovej strany – Hnutie za demokratické Slovensko Vladimír Mečiar vystúpil v sobotu 14. januára v rakúskom Laxenburgu ako hlavný rečník na medzinárodnej konferencii Zmeny ekonomík – 20 rokov po… s prednáškou Neekonomické faktory ekonomických reforiem.

Jeho prejav sa stretol s veľkým záujmom zúčastnených politikov a ekonómov z USA, z Ruskej federácie, Gruzínska a EÚ. Pôvodne plánovaný čas jeho prednášky obmedzený na 30 minút sa natiahol na trojnásobne dlhší čas.

Pred Vladimírom Mečiarom vystúpil so svojou prednáškou i český prezident. Václav Klaus zotrval v priateľskom a veľmi srdečnom rozhovore s Vladimírom Mečiarom aj počas prestávky stretnutia. Obaja aktéri rozdelenia Česko – Slovenska pred 20 rokmi boli pozvaní organizátormi konferencie z rakúskeho Medzinárodného Inštitútu pre Analýzu Aplikovaných Systémov (IIASA) spolu s Ekonomickou univerzitou – Novou Školou Ekonomiky Moskva práve pre pokojné rozdelenie spoločného štátu, ktorého mierové riešenie nemá obdobu v histórii ľudstva.

www.ipolitika.sk

Ďalšími rečníkmi na tejto Konferencii boli Konstantin Sonin, prorektor Ekonomickej univerzity v Moskve, profesor ekonómie. Ďalej Clifford Gaddy, ekonóm, špecialista na Rusko, člen Brookingsovho Inštitútu, programu zahraničných politických štúdií globálnej ekonomiky a rozvoja, Washington D. C. A Efgenij Yasin, bývalý minister ekonomiky Ruskej federácie, prezident Nadácie Liberalnaja Misia.

Vystúpili aj bývalý predseda Rady vlády a viacnásobný minister Gruzínska Kakha Bendukidze, bývalý podpredseda ruskej vlády a Štátnej Dumy Aleksandr Shokhin, či bývalý minister Ruskej federácie Petr Aven, ale i laureát Nobelovej ceny za ekonómiu za rok 2007 Roger Myerson, ktorý je čestným profesorom ekonómie na Univerzite v Chicagu. Vystúpil i Mario Nuti z Rímskej Univerzity, ktorý bol bývalým poradcom a konzultantnom Svetovej banky a Európskej Komisie, ale aj najcitovanejší ekonóm sveta Andrei Shleifer z Harvardskej Univerzity, ako aj ďalší ekonómovia a politici z Harvardskej univerzity, z Washingotonu, z Moskvy, z USA, z Veľkej Británie, či z Maďarska a

Gruzínska.

Stanislav Háber,

riaditeľ Odboru verejnej mienky

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>