Uhliarik ohrozuje život a zdravie obyvateľstva

hzds_logo www.ipolitika.sk

02. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) je šokovaná novými rozpočtovými plánmi ministerstva zdravotníctva pod vedením Ivana Uhliarika z KDH.

Jeho rezort rozhodol, že na záchrannú službu poputuje v roku 2012 o takmer 5 miliónov eur menej ako v minulom roku, hoci náklady a aj nároky na záchranárov neustále rastú.

ĽS-HZDS považuje za smiešne, ak ministerstvo zdravotníctva argumentuje údajne „efektívnejším využívaním zdrojov verejného zdravotného poistenia“. Sektor záchrannej zdravotnej služby je už v súčasnosti finančne podhodnotený a situácia sa týmto Uhliarikovým radikálnym škrtom ešte viac zhorší. Hádam nikomu nemusíme pripomínať, že záchrana ľudských životov by mala stáť na prvom mieste a štát by nemal na tomto segmente šetriť.

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – HZDS vidí za týmto ťahom Ivana Uhliarika snahu presúvať peniaze medzi jednotlivými kapitolami vo svojom rezorte, keďže musí riešiť problém, ako zvýšiť platy lekárov, zdravotných sestier a ostatných zdravotníkov. Nemocnice jasne Uhliarikovi odkázali, že momentálne nemajú žiadne zdroje na zvyšovanie mzdových nákladov. Ivan Uhliarik však zvolil najhoršiu cestu zo všetkých možných riešení a dokázal, ako si (ne)váži život prácu našich záchranárov a tým aj záchranu života a zdravia občanov Slovenskej republiky.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>