Tvrdo zakročíme proti daňovým podvodníkom

4x4web_02-thumb www.ipolitika.sk

Veľmi tvrdo zakročíme proti daňovým podvodníkom. Tí musia mať reálnu obavu, že skončia tam, kde majú. Za mrežami. Neplatenie daní a odvodov ubližuje poctivým ľuďom. Pre daňové podvody chýbajú v štátnom rozpočte zdroje, ktoré by bolo potrebné vynaložiť na ochranu mladých rodín, na rozvoj vzdelávania, alebo na mnohé iné užitočné aktivity.

Ak by Slovensko dokázalo vyberať dane rovnako efektívne ako je priemer EÚ, v štátnom rozpočte by sme mali len z DPH o 1,1 miliardy eur ročne viac. Obmedzenie daňových únikov je preto prioritou SDKÚ-DS.

Ako to urobíme? Využijeme napríklad informácie o nákupoch luxusných nehnuteľností či automobilov. Budeme zisťovať, či konkrétni ľudia na ne zarobili legálnou prácou, podnikaním, alebo len daňovými podvodmi. Nie je možné ďalej tolerovať, že daňoví podvodníci sa preháňajú na luxusných autách a štát nemá zdroje na zabezpečenie služieb pre slušných občanov.

www.ipolitika.sk

Zavedieme náhodné daňové kontroly a zabezpečíme, aby na miestnej úrovni kamarát nekontroloval kamaráta. Vo finančnej správe nepripustíme priestor na politické nominácie, rozhodujúce slovo budú mať profesionáli. Pri spotrebných daniach zavedieme pravidelnú rotáciu dozorujúcich správcov dane.

Zmeníme definíciu daňových trestných činov a zavedieme nový trestný čin marenia výkonu daňovej kontroly. Vyšetrovanie daňových trestných činov presunieme na finančnú správu, čím sa výrazne zrýchli a sprísni odhaľovanie daňových podvodov.

Sprísnime daňovú legislatívu tak, aby podvodníci  mali menšie možnosti na svoje aktivity. Napríklad registrácia na platiteľa DPH nebude pre podvodníkov taká jednoduchá ako v súčasnosti. Budeme zverejňovať aj zoznam osôb, ktoré sa opakovane dopustili daňových deliktov.

Viac informácií o tom, ako zastaviť zadlžovanie Slovenska nájdete tu:

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>