Súvislosti jedného prieskumu.

11106641-99-percent www.ipolitika.sk

Tak som si v novinách prečítal, že vraj AŽ 74% obyvateľov Slovenska nesúhlasí so súčasným smerovaním Slovenska. Prekvapuje ma, že výskumníkov a následne aj médiá táto skutočnosť prekvapuje. Pravdu povediac, výskumníci si nevidia ani na koniec vlastného čuchového orgánu, u nich to teda je normálne. Ale prekvapenie médií z aktuálneho masívneho odmietania smerovania Slovenska jeho vlastnými obyvateľmi je už “iná káva”. Otrepaná akože poučka hovorí, že médiá sú strážnym psom demokracie. No, ďakujem ja pekne za takého strážneho psa, ktorý nemá ani páru o tom, čo sa deje na jeho vlastnom dvore.

Pritom stačí vyjsť pár kilometrov od nablýskanej Bratislavy, poriadne otvoriť oči a chvíľu trpezlivo počúvať. Každý človek sa hneď dozvie krutú a najmä pravdivú výpoveď o stave Slovenska na konci roka 2011. Pozornému poslucháčovi sa dokonca môže zdať potom číslo 74% ako podhodnotené.

O to zarážajúcejšia je neuveriteľná drzosť všetkých tých dzurindovcov, ficovcov, fígeľovcov a bugárovcov, ktorí už 20 rokov najmä pred voľbami tárajú o budovaní “nového” Slovenska a pritom – a Gorila to jasne ukázala, im ide o jediné. Nadojiť zo štátu, správou ktorého ich poverili naivní voliči čo najviac.

www.ipolitika.sk

Čo s tým urobiť? Určite nie je riešením znechutene si odpľuť a ignorovať politikov, hoci bude tento postoj 10. marca 2012 asi dosť rozšírený. Navrhujem niečo iné – poriadne zvážiť nové tváre smerujúce do politiky a z nich si vybrať tých, ktorí už svoju osobnú statočnosť v boji s nezmyselným smerovaním Slovenska osvedčili. Mne osobne je sympatická občianska kandidátka hnutia 99percent. Lebo na nej som našiel napríklad advokáta Petra Vačoka, ktorý si užil svoje v boji s mocnými politikmi. Je mi tiež sympatické, že podnikateľ a právnik Ivan Weiss miesto zákulisného ťahania šnúrok ide do politického súboja s vlastnou tvárou a nie cez nastrčené figúrky. Alebo vysokoškolská pedagogička a evanjelická farárka Mária Kovaľová. Tiež v osobnom boji so štátom preukázala osobnú statočnosť. Verím, že takíto ľudia sa nikdy nezapoja do “straníckeho” parcelovania štátu a neustúpia akejkoľvek mafii. Dokážu napraviť pokrivený obraz slovenskej politiky a vrátiť našim obyvateľom vieru v Slovensko spravodlivé a solidárne.

Irena Žalská, Puchov

 

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>