SNS: Národniari vyzvala Lipšica, aby odvolal Spišiaka

snslogo www.ipolitika.sk

Bratislava – Ak minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) myslí svoje vyšetrovanie kauzy Gorila vážne a nejde mu len o zničenie Mikuláša Dzurindu ako predstaviteľa SDKÚ-DS, mal by v utorok (24.1.) v priamom prenose odvolať policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. Na dnešnej tlačovej konferencii ho k tomu verejne vyzval podpredseda SNS Andrej Danko.

Podľa SNS totiž v spise Gorila figuroval aj šéf Slovnaftu Oszkár Világi. “Világi je patrón Spišiaka. Prečo si nikto nepozrie články, keď pán Világi hovoril, že je zaviazaný prezidentovi Policajného zboru pánovi Spišiakovi. Prečo sa nikto nespýta, aký mal plat pán Spišiak v Slovnafte, koľko a aké odstupné dostal?” zdôraznil Danko. “Ako môže byť prezident Policajného zboru, ktorý je finančne zaviazaný osobe ako je Világi, garancia toho, že kauza Gorila bude vyšetrená?” argumentoval podpredseda SNS.

www.ipolitika.sk

Minister vnútra podľa Danka vytvoril nevraživosť v súdnom stave a u policajtov. SNS kritizuje aj nákup policajných áut s meračmi rýchlosti, na ktoré rezort podpísal zmluvy v novembri a decembri 2011. “Keď vyhodil peniaze na Luciu Bílu, aby sa s ňou mohol odfotiť pred Vianocami, aby kľudne spinkal, tak toto je už nenormálne, pokiaľ sa tak drahé autá nakúpia v takej kvalite. To sa už nedá ani komentovať,” dodal. Policajti podľa Danka nayvše nemajú ani toaletné papiere, umývajú sa svojimi mydlami a píšu na svojich počítačoch.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>