SNS: Je dôležité, aby sa do parlamentu dostalo čo najviac strán

snslogo www.ipolitika.sk

Bratislava 26. januára – Marcové parlamentné voľby budú aj bojom o zachovanie plurality. Prvý podpredseda SNS Andrej Danko totiž nechce, aby tu vládla jedna politická strana, či už červená alebo modrá.

“Nechcem, aby tu jeden človek a jeden orgán rozhodoval o tom, či sa moje dieťa dostane bez straníckej knižky na vysokú školu,” upozornil na dnešnej tlačovej konferencii Danko. Preto je podľa jeho slov dôležité, aby boli voľby demokratické a do parlamentu sa dostal čo najvyšší počet strán tak, aby politici museli hľadať konsenzus. “My sa na tom chceme hrdo zúčastniť,” uistil.

www.ipolitika.sk

Danko zároveň poukázal na to, že volebná legislatíva je nedostatočne upravená. “Pre nás je najnešťastnejšie to, že sa zbytočne vyhadzujú peniaze a chýba nejaká konsolidácia z hľadiska šetrenia verejných financií. Chýba aj jednotná úprava hlasovania,” dodal s tým, že problémom je aj neriadená kampaň pred voľbami, keď nie je jasné, čo sa môže vysielať v televíziách a rádiách.

 

(TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>