SNS a FPŐ v TV Patriot: EÚ zlyháva v riešení otázky islamizácie Európy, tento problém sa dotýka aj Slovenska a Rakúska

AD-JG-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 13. januára 2012 – Ako sme už na našom webe informovali, prvý podpredseda SNS Andrej Dankoprijal v stredu 11. januára v bratislavskej centrále SNS viceprezidenta rakúskej FPŐ Johanna Gudenusa. Informovala o tom aj TV Patriot:

K. MATZOVÁ, redaktorka: “Podľa národniarov je najvážnejším problémom Európy jej islamizácia. Zastávajú názor, že prisťahovalci sa musia vedieť prispôsobiť kultúre i prostrediu v ktorom žijú. Najvážnejším problémom a oblasťou, kde Európa zlyháva, je jej islamizácia. Na tlačovej konferencii to po rokovaní s viceprezidentom Strany slobodných Rakúska vyhlásil prvý podpredseda národniarov Andrej DANKO.”

Andrej DANKO, prvý podpredseda Slovenskej národnej strany: “Preto vítam i možnosť, že je tu pán GUDENUS, ktorý je schopný konfrontovať prax a skúsenosti so spolužitím s islamom v západných krajinách. Je schopný konfrontovať stav a reálnu hrozbu, ktorá z islamizácie hrozí, a je schopný touto formou Slovákom tlmočiť to, že je to problém, ktorý tu v priebehu desiatich až dvadsiatich rokov môže mať také nedozerné následky, ako je cigánsky problém.”

K. MATZOVÁ: “Slovenská národná strana sa s rakúskou Stranou slobodných zhoduje v takých oblastiach, ako zákaz nosenia buriek či zákaz výstavby minaretov. Sú jasnými zástancami toho, že prisťahovalci sa musia vedieť prispôsobiť kultúre i prostrediu, v ktorom žijú.”

A. DANKO: “My nehovoríme, ktoré náboženstvo je lepšie a horšie, my sme si plne vedomí slobody náboženstiev, ale poukazujeme na problémy, ktoré vznikajú pri spolužití islamu a kresťanstva. Ukázal som svojmu priateľovi projekty mešity, ktoré sú pripravované v Bratislave, a on zhrozený konštatoval, že taká stavba nemá čo hľadať v centre Bratislavy.”

www.ipolitika.sk

Johann GUDENUS, viceprezident Strany slobodných Rakúska, (preklad): “Aktuálne má každý tretí občan vo Viedni nejaké migračné korene. Každý piaty občan je cudzinec a sú obvody, kde je ním každý tretí. Vo Viedni dokonca existujú školské triedy, kde je ich až takmer sto percent. Nemáme pritom problémy s občanmi zo susedných krajín, ale predovšetkým s masovým prílevom moslimov.”

K. MATZOVÁ: “Zdôraznil, že ich počet sa na území Viedne a celého Rakúska neustále zvyšuje.”

J. GUDENUS: “V roku 2001 tvorili moslimovia 7,8 percenta obyvateľstva Viedne a na území celého Rakúska ich bolo 400 tisíc. Islam je druhým najsilnejším náboženstvom v Rakúsku.”

K. MATZOVÁ: “Rokovanie oboch partnerov, ktoré bolo ďalším pokračovaním spolupráce, má tak jasné poslanie.”

A. DANKO: “Hovoríme nie veľkému dinosaurovi Európskej únie neschopnému riadiť a riešiť akýkoľvek problém, hovoríme nie diskusiám v podobe diktátu a žiadame otvorenú diskusiu jednotlivých krajín o tom, kam a ako chce Európska únia smerovať. Ale dnes spolu hovoríme nie islamizácii Európy.”

K. MATZOVÁ: “Spoluprácu so Stranou slobodných Rakúska začali národniari pred rokom a odvtedy sa uskutočnilo niekoľko rokovaní medzi predsedami oboch strán v Bratislave i Viedni. V júni minulého roka podpísali memorandum o priateľstve, porozumení a spolupráci.”

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>