SMER-SD zdvihol Dzurindom hodenú rukavicu – vo voľbách sa pokúsi o najlepší výsledok

smer logo www.ipolitika.sk

Hrozba zopakovania pravicového zlepenca je veľmi reálna a  každý volič bude postavený 10. marca pred alternatívu, či si vyberie to, čo mu ponúka SDKÚ-DS – alternatívu chaosu, zdražovania, privatizácie a neschopnosti, alebo prijme alternatívu silnej a stabilnej vlády. Takto reagoval predseda SMERU-SD Robert Fico na vyhlásenie šéfa SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu, že jeho strana po voľbách nepôjde do spolupráce so sociálnymi demokratmi.  „Ak SDKÚ a pán Dzurinda chcú takúto konfrontáciu, my do tejto konfrontácie ideme. My sa ideme uchádzať o alternatívu silnej a stabilnej vlády za účasti Smeru – sociálna demokracia. Všetko je jasné, kocky sú hodené. My sme túto rukavicu zdvihli,“ uviedol Robert Fico.

Líder sociálnych demokratov je presvedčený, že Dzurindu viedol k tomuto vyhláseniu strach zo strany Sloboda a solidarita.  „Je to veľmi silný vnútorný súboj medzi SDKÚ a SaS. A SDKÚ je ako politická strana presvedčená, že keď bude útočiť na najsilnejšiu opozičnú stranu, že tým bude lákať a brať voličov SaS. Rovnako pán Dzurinda a SDKÚ prišli s týmto vyhlásením preto, aby ponúkli Slovensku inú alternatívu, ako je alternatíva silnej a stabilnej vlády. To čo včera SDKÚ oficiálne ako politická strana predstavila, je oficiálna ponuka na zopakovanie osemnásťmesačného chaosu a zlepenca, ktorý sme tu videli,“ konštatoval R. Fico.
Podľa expremiéra SDKÚ-DS neponúka riešenie situácie na Slovensku, ale snaží sa čo najrýchlejšie dostať k moci. „My sme totiž nič nepočuli od tejto politickej strany, čo chcú urobiť so Slovenskom, neponúkli žiadne ozdravné metódy, neponúkli žiadny realistický program,“ dodal R. Fico.

Sociálni demokrati  sa budú podľa vyjadrení svojho predsedu po parlamentných voľbách uchádzať o koalíciu dvoch strán. „Budeme sa uchádzať o vytvorenie dvojčlennej koalície kvôli systému bŕzd a pák. Kvôli tomu, aby dve politické strany, ktoré by vplývali na celú exekutívu, mali možnosť kontrolovať svoje vzájomné pôsobenie. Toto je naše vnútorné rozmýšľanie. Naša alternatíva je silná a stabilná vláda, ktorá nebude mať problém prijímať zásadné rozhodnutia nielen proeurópskeho charakteru, ale najmä rozhodnutia, ktoré budú chrániť ľudí,“ doplnil predseda najsilnejšej opozičnej strany.

www.ipolitika.sk

Robert Fico potvrdil, že jeho strana chce byť súčasťou vlády. Ako však zdôraznil, odmieta ísť cestou, akú si zvolil pravicový zlepenec. „Trochu ma mrzí, že rezignovali strany pravicového zlepenca. Ja som čakal, že SDKÚ, KDH, Most-Híd prídu a povedia – toto urobíme so Slovenskom.  Nič také tam nie je. My ale veľmi dobre vieme, čo budú robiť – zvyšovanie DPH, masívna privatizácia, ďalšie zvyšovanie dlhu tohto štátu a ďalšie znižovanie životnej úrovne. To tu bolo osemnásť mesiacov. My nemáme dôvod sa domnievať, že to bude vyzerať nejako inak,“ uviedol Robert Fico.  

Strana SMER- SD je presvedčená, že po skúsenostiach s vládou pravicového zlepenca Slovensko potrebuje silnú a stabilnú vládu, ktorá dokáže ochrániť ľudí pred dopadmi krízy a pred dopadmi, ktoré môžu prísť v ďalšom období.„Dnes 72 percent ľudí na Slovensku tvrdí, že smerovanie Slovenska nie je dobré. To je výsledok práce vlády, ktorá skončila pred niekoľkými týždňami. Skúsenosti sú aj také, že je tu najvyššie zdražovanie v celej Európskej únii, je tu vysoké tempo zadlžovania Slovenska, je tu zhoršovanie životnej situácie ľudí s malými a strednými príjmami. Slovensko utrpelo aj na svojom dobrom mene v zahraničnej politike najmä po tom, čo predstavitelia vládnej koalície neboli schopní garantovať splnenie záväzkov, ktoré na seba dobrovoľne prevzali. Slovensko potrebuje niečo úplne iné najmä preto, lebo je obdobie, kedy sa bude vyžadovať od vlády prijímanie rozhodnutí, vyžadujúcich stabilitu a pevnosť,“ uviedol líder SMERU-SD.

„Kto vyhrá voľby a zostaví vládu, tak vyhrá cestu do pekla,“ dodal na záver Robert Fico.


video k článku 

 

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>