Slovensko by si malo posvietiť na žiadateľov o maďarské občianstvo

hzds_logo www.ipolitika.sk

12. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) je znepokojená informáciami z maďarskej tlačovej agentúry MTI, podľa ktorej získalo maďarské štátne občianstvo už viac ako 103 tisíc z celkového počtu vyše 200 tisíc žiadateľov.

Predpokladáme, že medzi úspešnými žiadateľmi sú aj stovky, ak nie tisíce občanov Slovenskej republiky maďarskej národnosti.

ĽS-HZDS má obavy z takýchto štatistík, ktoré napovedajú, že o maďarské občianstvo a pas je veľký záujem, a to najmä v stredoeurópskom priestore. Budapešť si takýmto spôsobom veľmi prezieravo buduje úzky politický vzťah s maďarskou menšinou za hranicami a neskôr bude môcť manipulovať politikou susedných krajín a zasahovať do ich zvrchovaných záležitostí prostredníctvom spriaznenej menšiny. Pre Slovensko je takáto politika obzvlášť nebezpečná, keďže naša krajina má svoju historickú skúsenosť s ,,veľkomaďarským“ nacionalizmom ešte z čias Uhorska, ale aj Horthyovského fašistického režimu počas druhej svetovej vojny, ktorý okupoval územie celého južného Slovenska vrátane Košíc na základe protiprávnej Viedenskej arbitráže.

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – HZDS žiada slovenské štátne orgány, predovšetkým Ministerstvo vnútra SR na čele s Lipšicom, aby dôslednejšie kontrolovali a preverovali žiadosti štátnych občanov Slovenskej republiky a razantne postihovali všetkých žiadateľov stratou slovenského štátneho občianstva, ako prikazuje aj platná legislatíva. Dnes nikto na Slovensku nevie presne povedať, koľko žiadateľov je zo Slovenska. Naopak, v Budapešti takouto informáciou disponujú aj tí najposlednejší úradníci. Stará slovenské príslovie hovorí, že národ, ktorý si neváži svoje dejiny, je odsúdený ich prežiť znovu. Všetko, žiaľ, napovedá tomu, či sa tak aj skôr či neskôr stane?

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>