SEPS: Podpredseda predstavenstva I. Grošaft požiadal J. Miškova o odvolanie

SEPS www.ipolitika.sk

Bratislava 13. januára – Podpredseda predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s., (SEPS) Igor Grošaft, ktorý sa spomína v údajnom dokumente Slovenskej informačnej služby (SIS) Gorila, požiadal dnes ráno ministra hospodárstva Juraja Miškova (SaS) o odvolanie z funkcie. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie SEPS, a.s.
“Ako dôvod uviedol, že nechce, aby súčasná predvolebná situácia na Slovensku vyústila do negatívnej medializácie spoločnosti SEPS, a.s.,” vysvetlil prevádzkovateľ prenosovej sústavy.
K rovnakému kroku dnes pristúpili aj ďalší dvaja vysokí štátni úradníci, ktorý sa v Gorile spomínajú. O uvoľnenie z funkcie požiadal poradca ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH) pre rómsku kriminalitu Milan Krajniak, ako aj šéf Nemocnice sv. Michala Stanislav Janota. V čase, keď mal spis vzniknúť, boli všetci títo funkcionári vo vedení Fondu národného majetku (FNM).
Ešte v stredu (11.1.) vláda kvôli kauze Gorila odvolala z funkcie predsedníčky výkonného výboru FNM Annu Bubeníkovú. Za jej odchod sa vyslovili všetci ministri SaS, KDH a Mosta-Híd, ako aj premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS). Proti boli len ministri SDKÚ-DS. Dôvodom na odvolanie boli podľa Miškova informácie z dokumentu Gorila, ktoré naznačujú korupčné správanie Bubeníkovej, ako aj ďalších funkcionárov FNM ešte v období druhej vlády Mikuláša Dzurindu (SDKÚ-DS). Pravosť tvrdení zo spisu doteraz nikto oficiálne nepotvrdil.
Podľa predbežných hospodárskych výsledkov dosiahol SEPS, a.s., za vlaňajšok zisk pred zdanením vo výške 42 miliónov eur a na konci minulého roka odviedla do štátneho rozpočtu mimoriadne dividendy vo výške 8,8 milióna eur. Celkovo tak v roku 2011 vyplatila dividendy v objeme 17,8 milióna eur.
SEPS vykonáva prenos elektrickej energie na celom území Slovenska. Zabezpečuje prenos elektrickej energie z elektrární do distribučnej siete a veľkým odberateľom napojených na 220 kV a 400 kV siete. Spoločnosť vznikla v roku 2002 a jej 100-% vlastníkom je FNM.

www.ipolitika.sk

 

zdroj:  (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>