SDKÚ-DS: Minister vnútra mal v kauze Gorila konať už minimálne rok a pol

kauza_gorila www.ipolitika.sk

Bratislava – SDKÚ-DS môže len privítať, že prípad sa vyšetruje, i keď minister vnútra mal už konať minimálne rok a pol. Týmito slovami reagovala strana SDKÚ-DS na dnešné vyhlásenie šéfa rezortu vnútra Daniela Lipšica (KDH), že akciu Gorila Slovenská informačná služba skutočne realizovala.

“Vyzývame orgány činné v trestnom konaní, aby konali a politikov, aby nezneužívali ich činnosť pred parlamentnými voľbami. Prioritou SDKÚ-DS je, aby sa celý prípad čo najskôr vyšetril,” reagoval hovorca strany Michal Lukáč.

Lipšic dnes tiež informoval, že o prepojení finančnej skupiny s politikmi boli v roku 2006 informovaní vtedajší predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda (SDKÚ-DS) a minister vnútra Martin Pado (SDKÚ-DS). “Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda dostával množstvo spravodajských informácií,” uviedol dnes Lukáč. Zákon o SIS podľa neho jasne hovorí, akým spôsobom má spravodajská služba naložiť s informáciou, ktorá má trestnoprávny rozmer. “Má sa poskytnúť orgánom prokuratúry a policajného zboru. O konkrétnych spravodajských informáciách podobne ako iní ústavní činitelia hovoriť nemôže, nakoľko je viazaný mlčanlivosťou,” dodal.

www.ipolitika.sk

Spis o akcii Gorila, ktorý poslala tajná služba v roku 2006 vtedajšiemu premiérovi, zostala podľa Lipšica v archíve úradu vlády. Minister doplnil, že keď to premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) zistila, kontaktovala ho s tým, že dokument chce dať vyšetrovacím orgánom. “Následne sa stretla s vyšetrovateľom a špeciálnym prokurátorom a dokument odovzdala,” povedal Lipšic. Nepotvrdil, či dokument je obsahovo totožný s informáciami zverejnenými na internete s tým, že stále podlieha utajeniu.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>