SDKÚ-DS chce v NRSR vyzvať prezidenta, aby vymenoval J.Čentéša, a zrušiť imunitu

sdku www.ipolitika.sk

Bratislava – Strana SDKÚ-DS chce, aby Národná rada SR vyzvala prezidenta Ivana Gašparoviča vymenovať zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora Jozefa Čentéša.

“Bol riadne zvolený a do programu najbližšej schôdze budeme navrhovať takéto uznesenie,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii poslanec Ivan Štefanec.

Čentéš by mal byť podľa neho vymenovaný aj preto, aby mal dohľad nad vyšetrovaním kauzy Gorila, ktorý poukazuje na politickú korupciu za druhej vlády Mikuláša Dzurindu.

Poslanec Miroslav Beblavý upozornil, že Čentéš nie je nominantom SDKÚ-DS, preto je podľa neho nezmysel myslieť si, že strana trvá na vymenovaní preto, aby sa rôzne kauzy vrátane Gorily nevyšetrili. “Bude nezávislý a bude sa vedieť nestranne tomu venovať,” povedal o Čentéšovi Bebelavý.

www.ipolitika.sk

Strana Mikuláša Dzurindu chce zároveň na schôdzi hovoriť o zrušení priestupkovej imunity. Štefanec zdôraznil, že SDKÚ-DS vždy hlasovala za zrušenie imunity. “Veríme, že sa podarí do konca volebného obdobia presadiť tento zámer,” doplnil.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>