SaS: Vyjadrenia E. Matáka sú amatérskym pokusom zatiahnuť stranu do kauzy Gorila

sas-logo www.ipolitika.sk

Bratislava – Rozhovor spolumajiteľa Penty Eduarda Matáka pre denník SME, v ktorom naznačuje spoluprácu so všetkými parlamentnými stranami vrátane SaS, považujú liberáli len za amatérsky pokus zatiahnuť ich do kauzy Gorila.

“Strana SaS, na rozdiel od niektorých iných politických strán, nikdy neprijala od Penty žiadne peniaze. Reakcia pána Matáka je dôkazom toho, že SaS nie je v područí Penty. Naopak, SaS je jediná strana, ktorá do tejto kauzy nie je zapletená,” vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii líder strany Richard Sulík.

Maták v rozhovore pre SME pripustil, že sa zástupcovia finančnej skupiny stretávajú s politickými predstaviteľmi všetkých parlamentných strán, osobne menoval šéfa SaS Richarda Sulíka a ministra hospodárstva z tej istej strany Juraja Miškova. “Nevidím na tom nič zlé. Všetky parlamentné strany majú s nami aktívny osobný vzťah,” povedal.

www.ipolitika.sk

Razantne sa však ohradil voči zmienkam o korupčnom správaní v údajnom spise Slovenskej informačnej služby (SIS) Gorila. Akékoľvek podozrenia z vyplácania provízií pri privatizácii štátnych firiem poprel a dokument, ktorý sa krátko pred Vianocami objavil na internete, označil za “znôšku klamstiev na hollywoodsky spôsob”.

 

zdroj: TASR
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>