Ruské firmy majú záujem o organizáciu MICE podujatí na Slovensku

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Zahraničné zastúpenie Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) v Ruskej federácii sa 26. januára zúčastnilo na medzinárodnom MICE workshope v Moskve, ktorý zorganizovala ANTOR (Asociácia národných turistických agentúr akreditovaných v Rusku). Za posledných osem ročníkov podujatia zaznamenala SACR tento rok doteraz najväčší záujem ruskej korporátnej sféry o MICE produkty Slovenska.

Zástupcovia ruských firiem a spoločností sa zaujímali o konkrétne možnosti organizácie kongresových alebo konferenčných podujatí spojených s motivačným programom. Zahraničná zástupkyňa SACR v Rusku Ľubica Alušicová informovala ruských odborných návštevníkov o hoteloch s kongresovými kapacitami, o zaujímavých priestoroch na sprievodné spoločenské podujatia, ako sú historické zámky a kaštiele či kúpeľné mestá. Spomenula aj Košice, ktoré sú nielen kongresovou destináciou číslo dva po Bratislave, ale navyše sa v roku 2013 stanú Európskym hlavným mestom kultúry.

www.ipolitika.sk

V rozhovore pre RATA-news a Tourinfo informovala Alušicová o aktivitách SACR v oblasti propagácie MICE produktov. Okrem toho dohodla spoluprácu  s vydavateľstvom turistických sprievodcov, s viacerými turistickými časopismi a elektronickými portálmi pri zviditeľňovaní Slovenska ako MICE destinácie na ruskom trhu cestovného ruchu.

MICE Workshopu ANTOR sa zúčastnilo 131 organizácií z 37 krajín z radov národných organizácií turizmu, hotelových spoločností, leteckých spoločností a cestovných kancelárií. Podujatie navštívilo viac ako 900 zástupcov ruských CK a touroperátorov, predstaviteľov hotelov, dopravných spoločností a súkromných firiem.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>