Rokovanie o Bubeníkovej vysvetľujú KDH a SDKÚ-DS každý po svojom

A. Bubenikova www.ipolitika.sk

Bratislava – Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) nepredložil pri návrhu na odvolanie šéfky Fondu národného majetku (FNM) Anny Bubeníkovej (nominantka SDKÚ-DS) jediný argument a na samotnom rokovaní vlády sa Bubeníkovej nikto nič nepýtal. V dnešnej relácii STV O 5 minút 12 to vyhlásil líder SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Šéfku fondu vláda odvolala pre kauzu Gorila hlasmi ministrov SaS, KDH, Mosta-Híd a premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS).

Podľa Dzurindu bol Miškov proti tomu, aby Bubeníková na zasadnutie vlády prišla. Keď sa na rokovaní napokon zúčastnila, ministri sa jej údajne nič nepýtali.

www.ipolitika.sk

KDH to popiera. “Minister vnútra Daniel Lipšic sa niekoľkokrát pýtal Anny Bubeníkovej na podozrivé transakcie súvisiace s firmou Elementa, v ktorej figuruje jej manžel. Na tieto otázky však nedokázala presvedčivo odpovedať. Kto chce poznať pravdu o priebehu rokovania, nech požiada o zvukový záznam z Úradu vlády SR,” odkázali v stanovisku kresťanskí demokrati.

Hnutie zároveň tvrdí, že na spomínanom rokovaní vlády predseda KDH Ján Figeľ vyjadril stanovisko hnutia s tým, že kauza má nielen vecnú, ale aj politickú rovinu, ktorá zároveň znamená dôveryhodnosť inštitúcie FNM a jeho vedenia.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>