Rafael Rafaj pre TV Patriot k plánovanému zrušeniu koncesionárskych poplatkov

R.-Rafaj-portret-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 13. januára 2012 – Podpredseda SNS Rafael Rafaj sa pre TV Patriot vyjadroval k plánovanému zrušeniu koncesionárskych poplatkov:

K. MATZOVÁ, redaktorka: “V novembri minulého roka dal prezident Ivan GAŠPAROVIČ zelenú zrušeniu koncesionárskych poplatkov. Podpísal totiž novelu zákona o Rozhlase a televízii Slovenska z dielne ministerstva kultúry, ktorou sa úhrada za služby verejnosti od januára 2013 stane minulosťou. Rozhlas a televízia Slovenska sa tak už nebude financovať z dvoch zdrojov, ale iba zo štátneho rozpočtu.”

Rafael RAFAJ, podpredseda Slovenskej národnej strany: “Koncesionárske poplatky zrušila posledná novela zákona o Rozhlase a televízii Slovenska dosť nešťastným spôsobom, pretože už pol roka je známy stav a platiť má až od 1.1.2013. A mám informácie, že došlo k veľkému výpadku v platení, asi na úrovni 40 percent, musel sa zrušiť tretí športový kanál, takže Slováci sú odkázaní sledovať monošportové relácie predovšetkým na českých alebo zahraničných televíziách a dochádza neustále k obmedzovaniu práva občanov na informácie predovšetkým cez verejnoprávne médiá.”

www.ipolitika.sk

K. MATZOVÁ: “Národniari kritizovali práve tento bod, i keď zlúčenie rozhlasu a televízie podporili.”

R. RAFAJ: “Ale nemôžeme podporiť ďalšie znižovanie statusu verejnoprávnych médií, pretože Slovensko je vo financovaní verejnoprávnych médií v rámci Európskej vysielacej únie EBU na poslednom mieste. Dokonca v prepočte na obyvateľa sme za Albánskom.”

K. MATZOVÁ: “Aj ďalší opozičný politik aj minister kultúry Marek MAĎARIČ so zrušením koncesionárskych poplatkov nesúhlasí. Na jednej strane si podľa neho daňovník pomyslí, že ušetrí štyri a pol eura, no na druhej strane mu štát z vrecka zoberie ešte viac a ukráti ho niekde inde. Výška ročného príspevku pre Rozhlas a televíziu Slovenska sa bude odvíjať od hrubého domáceho produktu na Slovensku. Podľa návrhu má dostávať 0,142 percenta z HDP. Keďže rozpočet sa pripravuje skôr ako je známa výška hrubého domáceho produktu za konkrétny kalendárny rok, výška príspevku sa bude odvíjať na základe údajov spred dvoch rokov.”

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>