Rafael Rafaj exkluzívne pre Extra plus: Láska je liek aj na finančnú krízu / Národy sú tvárami Boha

R.-Rafaj-portret-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 10. januára 2012 – “Vláda by mala aktívne vstupovať do plánovania strednodobých a dlhodobých ekonomických nástrojov na podporu domáceho podnikateľského prostredia a vnútornej spotreby, mala by zriadiť ľudovú štátnu banku, pristúpiť k zásadnej reštrukturalizácii ekonomiky a politiky, ktorá nebude servilne kopírovať trendy a tlaky, ale bude presadzovať zvýšenie exportu, pretože máme negatívne obchodné saldo. Jednostrannosť slovenskej ekonomiky ako montážnej dielne s kvalitnou, ale lacnou pracovnou silou je už našou nevýhodou,” hovorí podpredseda SNS Rafael Rafaj v exkluzívnom rozhovore pre mesačník Extra plus.

www.ipolitika.sk

Vyjadruje sa v ňom aj k téme eura a diskusiám o centralizovaní EÚ: “Existujú snahy o centrálnu vládu nad planétou a kríza je len dôsledok týchto snáh, tejto finančnej vojny medzi dolárom, eurom a jenom. Dôkazom toho sú útoky na euro zo strany spochybniteľných ratingových agentúr s cieľom zlikvidovať európsku menu, spoločný európsky hospodársky priestor. Potom má byť nastolená centrálna svetová mena a neskôr aj celosvetová vláda. Ak sa európsky Titanic potápa, otázka je, či také malé štáty ako Slovensko mu dokážu pomôcť. Pud sebazáchovy nám radí, aby sme spustili na hladinu záchranný čln. Ak to neurobíme, pôjdeme ku dnu.”

VIAC čítajte na: http://www.extraplus.sk/1955/narody-su-tvarami-boha

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>