Radu KDH zamestná v sobotu aj kauza Gorila

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Bratislava 13. januára – Kauza Gorila, ktorá poukazuje na politickú korupciu za druhej vlády Mikuláša Dzurindu z SDKÚ, zamestná v sobotu 14. januára delegátov siedmeho zasadnutia Rady KDH v Žiline.
“Nedá sa tej téme vyhnúť. Predpokladám, že na zasadnutí odznejú informácie z uplynulého rokovania vlády,” povedal pre TASR poverený predseda klubu kresťanských demokratov Pavol Abrhan. Neočakáva, že rada príjme ku Gorile nejaké uznesenie. “Bude diskusia o celej tej veci,” uviedol.
Na otázku, či rozhodnutie poradcu ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH) pre rómsku kriminalitu Milana Krajniaka, ktorý sa spomína v údajom spise SIS Gorila, nepotvrdzuje informácie z dokumentu, Abrhan uviedol, že netreba predbiehať.
“Pokiaľ sa dnes konajú rozhodnutia, tak sú politické. Pre Slovensko by bolo dobré, keby prípad poriadne prešetrili orgány činné v trestnom konaní,” poznamenal. Lipšic Krajniakovej žiadosti vyhovel.
Rada KDH sa bude okrem aktuálnej vnútropolitickej situácie zaoberať aj volebným programom strany. Na zasadnutí by mala byť predstavená jeho posledná verzia. Na začiatku rokovania vystúpi predseda Ján Figeľ s príhovorom.

www.ipolitika.sk

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>