Radičovej pochybné praktiky vo VOP Nováky

hzds_logo www.ipolitika.sk

10. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) vyjadruje vážne pochybnosti nad poslednými krokmi a personálnymi rozhodnutiami predsedníčky vlády Ivety Radičovej vo Vojenskom opravárenskom podniku v Novákoch.

Všetko nasvedčuje tomu, že premiérka sa zrejme usiluje v tichosti sprivatizovať tento štátny podnik do rúk ľudí blízkych jej materskej strane SDKÚ-DS.
ĽS-HZDS nesúhlasí so žiadnou formou privatizácie VOP Nováky. Novácky závod má veľký potenciál na rast a širokú škálu klientov nielen doma, ale aj v zahraniční. Jeho doterajšie problémy boli spôsobené zlým riadením a neschopnosťou štátom dosadených manažérov efektívne usmerňovať prevádzku a obchody s partnermi. Ide však o individuálne zlyhania jednotlivcov, v žiadnom prípade nie o ekonomické faktory, ktoré by mali byť príčinou doterajšej stagnácie VOP Nováky.

www.ipolitika.sk

ĽS-HZDS upriamuje pozornosť verejnosti a médií na záložnú zmluvu, ktorú zjavne protiprávne uzatvorilo vedenie štátnej spoločnosti v prospech súkromnej firmy Sitno Holding. Namiesto nápravy protiprávneho stavu a vyvodeniu zodpovednosti voči skutočným vinníkom pristúpila premiérka Radičová z nepochopiteľných dôvodov k odvolaniu členov Dozornej rady VOP Nováky, ktorí upozorňovali už dlhšie na tieto skutočnosti.

Ako sa zdá, Iveta Radičová si zrejme svojvoľne vysvetľuje svoje poverenie riadiť rezort obrany a hrubo zrejme zneužíva túto právomoc. Uvidíme, ako sa kauza vyvinie, no už teraz zápach z nej cítiť po celom Slovensku.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>