Rada KDH schválila program Cesta pre Slovensko – Začína to prácou

photo_ciele_kdh www.ipolitika.sk

Žilina 14. januára – Programová rada Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) dnes v Žiline schválila program hnutia pod názvom Cesta pre Slovensko – Začína to prácou. Po zasadnutí Rady KDH o tom dnes informoval predseda KDH Ján Figeľ. 
KDH ide podľa Figeľa do parlamentných volieb s jednoznačným cieľom presadzovať po voľbách svoju víziu Slovenska. „V kontexte udalostí posledných dní chcem zdôrazniť náš základný postoj: na Slovensku nemožno nechať priestor silám, ktoré degradujú ľudskú dôstojnosť. Degradujú ju tým, že kladú chamtivosť, záujmy mecenášov či finančných skupín pred verejný záujem. Za KDH rázne a s plnou vážnosťou odmietam tolerovať takéto praktiky,“ skonštatoval predseda KDH.
Rezorty, ktoré spravuje KDH, dosiahli podľa Figeľa za krátke obdobie veľmi dobré výsledky. „Je treba zlepšiť niektoré veci, nie všetko sa stihlo a nie všetko sa urobilo na jednotku, ale cesta bola vytýčená správne. Dnes môžem zhrnúť toto ovocie do sloganu: Máme lacnejšie diaľnice, lacnejšie lieky a mafiáni sú za mrežami. Celkové naše úsilie však prerušilo povalenie vlády jednou z koaličných strán. KDH vždy bude odmietať populizmus, či prichádza sprava, či zľava,“ povedal Figeľ.
Kresťanskí demokrati sa zasadia aj o lepšie využívanie európskych fondov na obdobie 2007 – 2013. „Prijmeme zásadné opatrenia pre zníženie regionálnych rozdielov vytvorením samostatných regionálnych operačných programov pre regióny východného, stredného a západného Slovenska. Budeme pokračovať v modernizácii malého a kompetentného štátneho aparátu, ktorý zabezpečí efektívnejšie nakladanie s verejnými financiami,“ podotkol Figeľ.
Zdôraznil, že komunisti v bývalom Československu minulosti sa mýlili nielen vo  filozofii, ale aj v mnohých konkrétnych politikách. „Systém padol. Ale rovnako sa mýlia či už bývalí komunisti alebo socialisti dnes, keď navrhujú opatrenia včerajška. Tieto politiky nefungujú, nebudú fungovať a nemôžu fungovať. Nesmieme prijať socialistické smerovanie gréckeho typu. Musíme ísť slobodnou a zodpovednou cestou, pretože zodpovedná sloboda funguje,“ uzatvoril predseda KDH.

www.ipolitika.sk

 

zdroj: (TASR)
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Rada KDH schválila program Cesta pre Slovensko – Začína to prácou

  1. politikou KDH vo vláde sú SĽUBY a CHYBY ! hovorí:

    KDH po nástupe do vlády od volieb 1998 ľúbivými rečičkami namotáva národ slovenský,je to smutné,
    KDH: vaša práca = SKUTEK-UTEK !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>