R. FICO: Neťahajte Smer do kauzy Gorila, boli sme v opozícii

Robert Fico www.ipolitika.sk

Bratislava 13. januára – Predseda Smeru-SD Robert Fico nesúhlasí s tým, aby bola jeho strana zaťahovaná do kauzy Gorila, keďže v rokoch 2005 a 2006 bola v opozícii a nemala vplyv ani na privatizáciu, ani na obstarávania. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v odpovedi na otázku, či dôveruje svojmu poslaneckému asistentovi Františkovi Határovi, ktorý sa podľa údajných spisov SIS Gorila stretával v konšpiračnom byte so spoločníkom Penty Jaroslavom Haščákom.
“Neťahajte Smer-SD do kauzy, ktorá je spojená s druhou Dzurindovou vládou. Smer-SD bol v rokoch 2005 a 2006 v opozícii a nemal absolútne žiaden vplyv ani na privatizáciu ani na obstarávania. Naopak, keď sme v roku 2006 nastúpili do vlády, sme zobrali Pente letisko a prijali sme zákon o zákaze zisku zdravotných poisťovní. Najlepšie slová sú skutky,” povedal Fico.
Na otázku, či dôveruje Határovi, neodpovedal ani na druhýkrát. “Bol vtedy Smer v opozícii? Bol. Mal vplyv na čosi? Nemal. Prečo zaťahujete Smer-SD do kauzy druhej Dzurindovej vlády?,” uzavrel.
Po šéfke Výkonného výboru Fondu národného majetku Anne Bubeníkovej dnes prišli pre kauzu Gorila o svoje stoličky aj ďalší vysokopostavení funkcionári. Zo svojich postov boli pre tieto podozrenia na vlastnú žiadosť uvoľnení poradca ministra vnútra pre rómsku kriminalitu Milan Krajniak a člen predstavenstva štátnej Slovenskej energetickej prenosovej sústavy Igor Grošaft. O uvoľnenie už požiadal aj šéf Nemocnice sv. Michala Stanislav Janota.

www.ipolitika.sk

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to R. FICO: Neťahajte Smer do kauzy Gorila, boli sme v opozícii

  1. Gorilácki ..profíkovia.. hovorí:

    Gorilácki ..profíkovia.. cez skorumpované médiá a intrigánskych modráckych politikov dotovaných miliardárom Sorosom,
    sprisahanecky a RAFINOVANE odsunuli z politickej scény múdreho proslovenského štátnika Vladimíra MEČIARA, zakladateľa štátu, aby mohli zo SLOVENSKA RYŽOVAŤ vo svoj prospech.

    Premiéra MEČIARA sa goriláci báli ako čert kríža, lebo Mečiar bol zásadne proti predaju strategických majetkov SLOVENSKA!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>