Priživujú sa na projektoch SaS

www.ipolitika.sk

Ľudovít Kaník s presvedčivosťou jemu vlastnou uviedol v relácii TA3, že práce na protipovodňových opatreniach priniesli Slovensku zhruba 7 000 pracovných miest hlavne pre nezamestnaných. Zabudol, ale uviesť dva základné fakty.

www.ipolitika.sk

Prvým je jeho omyl v počte, lebo za posledné obdobie je to takmer 30 000 pracovných príležitostí. Dôležitejší je však ten druhý. Jozef Mihál sa pozrel bližšie na podmienky účasti EÚ fondov na protipovodňových opatreniach a urobil malú korekciu s veľkým dopadom. Obce na Slovensku totiž potrebovali z celkovej požadovanej sumy na tento účel z EÚ fondov vykryť 20 %. Na to ale žiaľ nemali a sociálny inžinieri zo Smeru na čele s pani Tomanovou sa tým za bývalej vlády ďalej nezaoberali. Lenže stačilo, aby štát prispel 15 percentami do spoločného koša a v tom momente väčšina obcí nemala problém doplniť povinný príspevok o 5 % z požadovaného rozpočtu. Aké jednoduché. A teraz si všetci okolo budú privlastňovať rozumné riešenie SaS a jeho ministra.

 

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>