Prieskum: Občania chcú, aby sa Európsky parlament zaoberal chudobou a ekonomikou

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Riešenie chudoby a sociálneho vylúčenia považujú Slováci spolu s koordináciou ekonomík, rozpočtov a daní členských štátov za hlavné priority Európskeho parlamentu.

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Eurobarometra o Európskom parlamente, ktorý sa uskutočnil v dňoch 5.-20. novembra v 27 členských štátoch EÚ na reprezentatívnej vzorke 26,594 občanov EÚ. Až 51 % slovenských občanov považuje za hlavnú prioritu práve otázku chudoby a zároveň dôležitosť ekonomickej a rozpočtovej koordinácie v rámci EÚ vzrástla za posledný polrok na Slovensku až o 11 % na úroveň 44 %.

“Vidíme, že občania pociťujú obavy z dopadov krízy na každodenný život. Od svojich poslancov v Európskom parlamente očakávajú riešenia. Z prieskumu jasne vyplýva, že hoci niektoré riešenia budú bolestné, musíme urobiť všetko preto, aby sme zabránili prehlbovaniu chudoby. Občania nám tiež hovoria, že cestou z krízy je spolupráca všetkých európskych štátov, nie jednostranné kroky,” uviedla v reakcii na zverejnené výsledky prieskumu europoslankyňa Anna Záborská.

www.ipolitika.sk

Podľa Anny Záborskej, ktorá sa téme chudoby a sociálneho vylúčenia venuje už druhé volebné obdobie, je dôležitá v prvom rade podpora rodiny. “Rodina je záchranná sieť. Jej podpora by preto mala byť hlavnou prioritou sociálnej aj ekonomickej politiky európskych štátov vrátane Slovenska,” zdôraznila Anna Záborská.

Kompletnú analýzu výsledkov prieskumu si môžete stiahnuť na internetovej adrese: ftp://sop_ext:CopA5g9D@ftpeps01.europarl.europa.eu/sop/Eurobarometer%20by%20the%20European%20Parliament/EB76.3%20Parlem%E8tre%20-%20Nov%202011/

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>