PREZIDENT: Vláda dnes zrejme nebude môcť vymenovať nového šéfa FNM

gasparovic1 www.ipolitika.sk

Bratislava  - Vládny kabinet dnes zrejme nerozhodne o novom šéfovi Fondu národného majetku (FNM), ktorý by mal nahradiť Annu Bubeníkovú. Tá dnešným dňom na základe rozhodnutia exekutívy z minulého týždňa končí na tomto poste. “Návrh na prerokovanie na vládu, ktorý má predtým takzvaným predchádzajúcim písomným súhlasom odobriť prezident SR Ivan Gašparovič, prišiel neskoro – včera po pracovnej dobe a dnes prezident nebude mať čas sa tomu venovať,” povedal dnes pre TASR hovorca hlavy štátu Marek Trubač.

Vzhľadom na to, že návrh osobne nevidel, zatiaľ nevedel spresniť, koho vláda na tento post navrhuje. Pôjde však zrejme o niekoho z už vymenovaných členov Výkonného výboru FNM. Po odchode Bubeníkovej ostali štyria – Pavol Faktor, Jozef Petraško, Daniel Végh a Dionýz Stehlík. “Prezident sa tým bude zaoberať tak, aby sa to rozhodlo najneskôr do budúcej stredy (25.1.), do budúceho rokovania kabinetu,” uviedol Trubač.

www.ipolitika.sk

Vláda rozhodla o odvolaní Bubeníkovej pre podozrenia, ktoré vznikli v súvislosti s údajnými spismi tajnej služby Gorila. Z postu mala odísť k 18. januáru. Podľa premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) tak urobili aj preto, lebo fond nemôže zostať bez predsedu. Riešenie tohto problému je teraz podľa hovorcu prezidenta na vláde. Ako možnosť je podľa neho možné niekoho z členov Výkonného výboru FNM fyzicky poveriť vedením a následne na ďalšom rokovaní schváliť ho ako predsedu.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>