Prezident môže konať, nielen rozprávať o probléme

hzds_logo www.ipolitika.sk

04. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) vyzýva prezidenta Ivana Gašparoviča, aby konal v súvislostí s prijatím nariadenia vlády upravujúcim zoznam názvov obcí v jazykoch národnostných menšín, kde žije najmenej 20 percent menšinového obyvateľstva.

Hlava štátu by mala vyjadriť svoju nespokojnosť konkrétnymi a razantnými činmi.

ĽS-HZDS podotýka, že nariadenie, ktoré schválil kabinet premiérky Ivety Radičovej dňa 19. decembra minulého roku napriek veľkej kritike odborníkov a verejnosti, je v rozpore s ústavným poriadkom Slovenskej republiky. V prvom rade odporuje našej Ústave, ktorá v článku 6 jasne hovorí, že na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský jazyk. Okrem toho nie je toto nariadenie v súlade so znením zákona o používaní jazykov národnostných menšín. Vládna koalícia neváha v záujme napĺňania svojich straníckych cieľov pošliapavať zákony tohto štátu, dokonca aj ten najvyšší!

www.ipolitika.sk

ĽS-HZDS vníma rozhodnutie vlády ako ustúpenie tlaku vicepremiérovi Rudolfovi Chmelovi a jeho materskej strane Most-Híd, ktorí sú všeobecne známi svojou protislovenskou a iredentistickou politikou za účelom zjavného postupného oslabovania územnej celistvosti a zvrchovanosti Slovenska a tiež presadzovania myšlienok „Veľkého Maďarska“. Je smutné, že ostatní koaliční partneri ticho prikyvujú tejto skrytej maďarizácii južného Slovenska.

Ľudová strana – HZDS považuje v tomto smere reakciu prezidenta za oneskorenú a nedostatočnú. V súčasnej situácii, keď prežitie dosluhujúcej vlády plne závisí od vôle prezidenta, ktorý má v kľúčových vnútropolitických otázkach rozhodujúce slovo, môže Ivan Gašparovič urobiť viac ako len o tomto probléme rozprávať. Mal by otvorene vyzvať Radičovej kabinet, aby sporné nariadenie zrušil. K takémuto kroku je pripravená aj naša politická strana v prípade účasti v budúcej vláde, ktorá vzíde z marcových predčasných volieb.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Prezident môže konať, nielen rozprávať o probléme

  1. zuza hovorí:

    ako som citala tu na nete v tíchto stranach SDKU ci KDH je vela dosadenych jewrwejov to je spolocny menovatel na proti slovensku cinnost uz 22 rokov !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>