PREZIDENT: Činnosť FNM je zabezpečená aj bez vymenovania jeho šéfa

gasparovic1 www.ipolitika.sk

Bratislava – Prezident SR Ivan Gašparovič je presvedčený o tom, že činnosť Fondu národného majetku (FNM) bude v nasledujúcich týždňoch zabezpečená aj bez vymenovania jeho šéfa.

Na poste predsedníčky výkonného výboru FNM končí dnešným dňom Anna Bubeníková, ktorú vláda z tejto funkcie minulý týždeň odvolala. “V mene Výkonného výboru podpisuje dokumenty predseda a počas jeho neprítomnosti predsedom poverený člen výboru,” ozrejmil hovorca hlavy štátu Marek Trubač. Na platnosť písomných právnych úkonov treba podpis dvoch členov.

Štatút tiež určí kedy a v akom rozsahu členovia konajú v mene fondu a udeľujú splnomocnenie konať v mene fondu.
Gašparovič nedal súhlas na to, aby dnes vláda prerokovala návrh na vymenovanie nového šéfa FNM. Nenamietal však mená kandidátov, ktoré navrhoval minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS). Nepozdávalo sa mu to, že pri prvej alternatíve, ktorá býva spravidla preferovaná, nebolo uvedené žiadne meno.

www.ipolitika.sk

Podľa Miškova sa toto voľné miesto nechalo pre prípad, že by sa vláda dohodla na nejakom inom kandidátovi, ako v materiáli navrhoval. Išlo o doterajších členov výkonného výboru FNM Pavla Faktora (nominant KDH) a Dionýza Stehlíka (nominant SaS).

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>