Predvolebnú kampaň Smeru-SD odštartovala premiérka Radičová

smervoltop160112nr110700719_w www.ipolitika.sk

Topoľčany – Premiérka Iveta Radičová a jej slová “Riško, drž balónik a čakaj” odštartovali  predvolebnú kampaň strany Smer – Sociálna demokracia. V kultúrnom dome v Topoľčanoch sa na výrokoch premiérky i členov súčasnej vlády zabávalo zhruba 1500 ľudí, ktorí prišli na úvodný míting Smeru-SD. “Kormidlo držím pevne v rukách a posádku mám kvalitnú,” výrok “nepôjdeme cestou zvyšovania daní” z úst premiérky či vzájomné nevraživé odkazy predsedov vládnucich politických strán pred televíznymi kamerami zožali búrku smiechu i potlesku účastníkov predvolebného mítingu. Okrem samotných zostrihov vystúpení koaličných politikov pripomenuli tvorcovia úvodného videoklipu aj najznámejšie škandály súčasnej vlády.

www.ipolitika.sk

Na prvom oficiálnom predvolebnom mítingu Smeru-SD v Topoľčanoch sa zúčastnila kompletná politická špička tejto strany. Z prvej desiatky volebnej kandidátky chýbali len Peter Kažimír, Richard Raši a Peter Žiga. Predseda strany Robert Fico apeloval na prítomných, aby voľby neodignorovali a prišli k volebným urnám. “Inak sa môže stať, že opäť bude vládnuť široký politický zlepenec, ktorý si v čase krízy Slovensko nemôže dovoliť,” konštatoval. Vládnutie súčasnej vlády zhodnotil: “Kým vláda Ivety Radičovej povedala kombajn, bolo už po žatve.” Podľa Fica potrebuje krajina stabilnú vládu zloženú z maximálne dvoch politických strán, ktorá má jasne nastavené pravidlá a je proeurópsky orientovaná. Zdôraznil, že Slovensko je členom Európskej únie a ak chce prežiť, musí ním aj zostať. “Je treba podporovať všetky mechanizmy na podporu eura a na záchranu Európske únie, lebo to je zóna perspektívy.”

 

zdroj:  (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>