Predstavitelia SNS žalujú Daniela Lipšica, súd 8 mesiacov neurobil žiadny úkon, žiadame preto súd o vysvetlenie

snslogo www.ipolitika.sk

Bratislava, 25. januára 2012 – Právny zástupca SNS JUDr. Karol Gordík zaslal Okresnému súdu v Žiline žiadosť o informáciu, v akom štádiu sú dve žaloby – pánov Igora Štefanova a Mariána Januška – vo veci podania žaloby na Daniela Lipšica o ochranu osobnosti a náhradu nemajetkovej ujmy.

Ide o vec z tzv. “nástenkového tendra”, keď Daniel Lipšic na svojej vlaňajšej tlačovej konferencii uviedol, že páni Štefanov a Janušek v týchto sporoch spoločne s inými osobami svojím konaním mali spôsobiť štátu škodu 3.601 mil. Sk.
Vzhľadom na to, že nikomu žiadna škoda nevznikla a ani nikto žiadnu náhradu škody nepožaduje, ide o nepravdivé konštatovanie D. Lipšica, a preto páni Janušek a Štefanov žiadajú Daniela Lipšica o písomné ospravedlnenie za zverejnenie tohto nepravdivého údaja.
“Pokiaľ súd na základe žiadosti navrhovateľov nezačne vo veci promptne konať, navrhovatelia sú odhodlaní prostredníctvom svojho právneho zástupcu podať sťažnosť na Ústavný súd SR pre prieťahy v konaní,” povedal JUDr. Karol Gordík.

www.ipolitika.sk

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>