Predseda parlamentného ústavnoprávneho výboru Radoslav Procházka zvolá výbor pre kauzu Gorila

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Podľa Radoslava Procházku by bolo neprípustným zlyhaním štátu, ak by vyšetrovanie malo uviaznuť v nejakom kompetenčnom labyrinte

Predseda parlamentného ústavnoprávneho výboru Radoslav Procházka plánuje na 23. januára 2012 zvolať mimoriadne zasadnutie výboru, kde chce pozvať ministra vnútra Daniela Lipšica a prvého námestníka generálneho prokurátora Ladislava Tichého, prípadne jeho zástupcu Dobroslava Trnku.

“Účelom je pokúsiť sa vydiskutovať procesné aspekty vyšetrovania spisu Gorila, keďže sa objavili niektoré kompetenčné otázniky, ktoré sa objavili vo vzťahoch medzi jednotlivými zložkami polície a prokuratúry,” povedal pre SITA  Radoslav  Procházka.

Podľa neho by bolo neprípustným zlyhaním štátu, ak by vyšetrovanie malo uviaznuť v nejakom kompetenčnom labyrinte.

“Praktický efekt zasadnutia ústavnoprávneho výboru bude závisieť aj od súčinnosti a záujmu mojich kolegov, s prihliadnutím na vážnosť situácie však predpokladám ich súhlas,”  predseda parlamentného ústavnoprávneho výboru

www.ipolitika.sk

Generálna prokuratúra zriadila v pondelok špecializovaný tím, ktorý sa zaoberá informáciami z údajného dokumentu SIS s názvom Gorila. Ako informoval portál aktuálne.sk, kauza Gorila zamestnáva až tri policajné útvary.

“Prípadom sa zaoberá Úrad boja proti korupcii, Úrad boja proti organizovanej kriminalite a Sekcia kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra,” povedal hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Podľa jeho slov generálna prokuratúra políciu doposiaľ neinformovala, v akom rozsahu sa budú prípadom zaoberať.

V dokumentoch s názvom Gorila a Gorila 1 sa píše o údajnom ovplyvňovaní politiky finančnou skupinou Penta.

Rozsiahly materiál popisuje dosadzovanie politických nominantov do štátnych podnikov, provízie pri privatizácii a pavučinu vzťahov naprieč politikou, podnikateľskou sférou a bezpečnostnými zložkami.

Údajný spis SIS sa koncom minulého roka objavil na internete.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>