Pre spravodlivosť zelená, pre Gorilu hádam aj červená

hzds_logo www.ipolitika.sk

25. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) víta rozhodnutie prezidenta Ivana Gašparoviča, ktorý zbavil mlčanlivosti riaditeľa Slovenskej informačnej služby Karola Mitríka vo veci spisu Gorila.

Toto gesto má významný vplyv na ďalší priebeh tejto kauzy, ktorú možno označiť za najväčšiu v novodobej histórii Slovenskej republiky.
ĽS-HZDS je presvedčená, že orgánom činným v trestnom konaní už teraz nič nebráni v tom, aby sa dôkladne zhostili svojich zákonných povinností, preskúmali všetky okolnosti a obsah spisu až do najmenších detailov a prstom ukázali na vinníkov tejto obrovskej aféry. Keďže hlava štátu dala pozitívnu odpoveď k žiadosti vyšetrovateľa o pozbavenie povinnosti mlčanlivosti šéfa civilnej tajnej služby, cesta k vyšetreniu kauzy, odhaleniu a k odsúdeniu páchateľov je definitívne voľná. Naplneniu spravodlivosti by nemali brániť už žiadne prekážky.

www.ipolitika.sk

Ľudová strana – HZDS je však skeptická, či dôjde skutočne k obvineniu a k odsúdeniu konkrétnych osôb, nakoľko v kauze sú priamo zainteresovaní viacerí vrcholoví politici a ich bohatí mecenáši. Hoci sú prepisy odpočúvaných záznamov pod názvom Gorila jednoznačné a dôkazy o páchaní závažných ekonomických zločinov nezvratné, úroveň demokracie a právneho štátu sa vinou vládnucej koalície pod vedením Ivety Radičovej dostala až na bod mrazu. Vyšetrovatelia budú mať nesmiernu ťažkú úlohu nepodľahnúť enormnému tlaku politikov, ako aj peniazom a vyhrážkam zo strany rôznych záujmových skupín.

Veríme však, že goriliu pavučinu pevných vzťahov medzi podnikateľmi, politikmi, ministrami, poslancami, finančníkmi a bezpečnostnými zložkami sa nakoniec podarí s úspechom nielen roztrhnúť, ale nakoniec aj víťazne poraziť.

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>