Právnici: Spolumajiteľ Penty žiada odstrániť spis Gorila z webov

kauza_gorila www.ipolitika.sk

Bratislava – Právnická kancelária Škubla & Partneri, ktorá zastupuje spolumajiteľa spoločnosti Penta Jaroslava Haščáka a spolupracovníka Penty Zoltána Vargu, vyzvala e-mailom aj listami internetové stránky, ktoré zverejnili údajný spis SIS Gorila, aby ho okamžite stiahli. Inak ich bude žalovať. Informoval o tom v utorok spravodajský portál sme.sk.
O oboch klientoch právnickej kancelárie sa v dokumente píše na mnohých miestach.

Advokáti vyzvali aj český server anet24.com na odstránenie spisu Gorila, pretože jeho “rozširovanie je v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi”.

Právnická kancelária vysvetľuje svoju žiadosť tým, že dokumenty píšu či implikujú, že ich klienti sa zúčastňovali na nelegálnej alebo nedovolenej činnosti, a je porušovaná aj ich ochrana osobných údajov.

V Gorile, kde sa píše o korupcii politikov súkromnou firmou, sú okrem mien i rodné a telefónne čísla, dodal portál sme.sk.

www.ipolitika.sk

“Ak sporné dokumenty skutočne pochádzajú zo zdrojov Slovenskej informačnej služby, ako sa v nich tvrdí, potom sa na ne vzťahuje zákonná povinnosť mlčanlivosti a predstavujú utajované skutočnosti,” napísali advokáti.

Hovorca Penty Martin Danko uviedol, že list adresovali zatiaľ 19 webom, ktoré Gorilu zverejnili. Sedem z nich už podľa spoločnosti údajný spis SIS stiahlo.

Penta chce tiež žalovať novinára Toma Nicholsona, ktorý mal údajný spis ako prvý a ku kauze sa teraz vyjadruje. Žalobu na konkrétne médium zatiaľ nepodali, povedal hovorca.

 

Zdroj: www.sme.sk, (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>