Pravdy o Kube

cuba_vlajka_w www.ipolitika.sk

PRAVDY O KUBE

.
V posledných dňoch masmédiá a predstavitelia niektorých vlád, už tradične zaviazaných podvratnej činnosti proti Kube, rozbehli novú kampaň s obvineniami, v ktorej nehanebne zneužívajú smutnú udalosť, smrť väzňa (nie politického), udalosť, ktorá pravdepodobne len v prípade Kuby, vzbudzuje medzinárodný ohlas.
Metóda kampane je stará, zaužívaná; bezvýsledne sa usiluje, stonásobným opakovaním, očierniť Kubu, tentokrát prostredníctvom svojvoľného manipulovania s udaloťou, ktorá je v našej zemi – na rozdiel od iných – takmer výnimkou.

.
Takzvaný „politický väzeň“ si odpykával 4 ročný trest, ktorý mu bol udelený po spravodlivom súdnom procese, pri rešpektovaní jeho práv; dokonca bol vyšetrovaný na slobode. Bol odsúdený za surové fyzické napadnutie svojej manželky na verejnosti, za fyzické napadnutie policajtov a kladenie odporu pri zatýkaní.
.
Táto osoba zomrela na hromadné zlyhanie orgánov v dôsledku vážneho infekčného respiračného procesu, a to aj napriek tomu, že mu bola poskytnutá všetka potrebná liečba, včítane liekov a špeciálnych lekárskych zákrokov na oddelení intenzívnej starostlivosti v najlepšej nemocnici v Santiagu de Cuba.
.
Prečo niektoré španielske autority alebo z Európskej únie, sa tak ponáhľajú, aby odsúdili Kubu beztoho, aby sa aspoň zaujímali o ujasnenie prípadu? Prečo už dopredu používajú klamstvá, keď sa jedná o Kubu? Prečo, okrem toho, že klamú, odmietajú pravdu? Prečo sa nedá ani minimálny priestor hlasu a vysvetleniam Kuby vo svetových masmédiách?
.
Proti Kube sa postupuje s veľkým cynizmom a dvojakým metrom. Ako sa hodnotí policajná surovosť v Španielsku a vo väčšej časti „kultúrnej a civilizovanej“ Európy, ktorá bola len nedávno aplikovaná proti hnutiu „rozhorčených“?
.
Koho zaujímala dramatická situácia v preplnených španielskych väzniciach, v ktorých, podľa správy väzeňských odborov ACAIP, z 3. apríla 2010, je veľký počet emigrantov – viac ako 35% z celkového počtu uväznených? Kto sa zaujímal o vyšetrenie smrti marockého občana Tohuami Hamdaoui, ktorý zomrel v júli 2011 v španielskej väznici Teruel, takisto po viacmesačnej hladovke? Koho zaujímalo, že nakoniec bol vyhlásený za nevinného?
.
Zdá sa že čílsky hovorca, ktorý nás ohovára, už stratil pamäť a zmysel pre realitu keď tvrdí, že spomínaný politický disident držal hladovku 50 dní. Nech si spomenie na časy, keď bol študentským lídrom, spolupracujúcim s Pinochetovými vojenskými pučistmi, ktorí masakrovali svoj národ a ktorí, v rámci „Plánu Cóndor“, rozšírili zmiznutia a mučenia ľudí v celom Južnom Rohu; nie je počuť, žeby urobil nejaké vyhlásenia o surovej brutalite proti študentom, ktorí pokojne manifestujú za svoje ľudské práva na všeobecné bezplatné vzdelanie. Nie je z tých, ktorí chceli v školských učebniciach prekrstiť na diktatúru vojenský režim? Povedal snáď niečo o represáliách a svojvoľnosti protiteroristického zákona, ktorý sa aplikuje proti tým, čo robia hladovku?
.
V tejto kampani nemohla chýbať severoamerická vláda, hlavný podnecovač akéjkoľvek zámienky na dezakreditáciu Kuby, s jediným cieľom, ospravedlniť svoju nepriateľskú politiku, podvratníctvo a hospodársku, politickú a mediálnu blokádu, postavenú proti kubánskemu národu.
.
www.ipolitika.sk
Je až neuveriteľné pokrytectvo hovorcov USA, krajiny, ktorý sa chváli svojim smutným rekordom, týkajúcim sa ľudských práv, tak vo vnútri krajiny, ako v zahraničí. Rada ľudských práv OSN priznala, že v Spojených štátoch prichádza denne ku hrubému porušovaniu práva ženy, pri správaní sa k jednotlivcom, pri rasovej diskriminácii a prístupe k menšinám, pri neľudských väzeňských podmienkach, a nezabezpečení istoty väzňom, porušovanie práv v justičných omyloch, aplikovaním trestu smrti, pri usmrtení neplnoletých a mentálne postihnutých, zneužívaní moci pri migračných zadržaniach, v prípadoch zavraždených pri zmilitaritovanej južnej hranici, pri neľudských aktoch proti ľudskej dôstojnosti, vraždení nevinných obetí civilného obyvateľstva americkými vojakmi v Iraku, Afganistane, Pakistane a ďalších štátoch, svojvoľnom zatýkania a pokračujúcich nelegálnych mučeniach na vojenskej základni v Guantáname, na území, ktoré nám zabrali.
.
Svet určite nevie, že v novembri 2011 zomreli traja ľudia v dôsledku masívnej hladovky v kalifornskej väznici. Podľa svedectiev spoluväzňov, väzeňský personál im neposkytol žiadnu pomoc, dokonca ignorovali ich výkriky žiadajúce pomoc; tento prístup bol rozdielny od prípadov, keď násilne poskytujú výživu hladovkárom.
.
Niekoľko týždňov predtým bol popravený Afroameričan Troy Davis. Aj napriek množstvu dôkazov, že išlo o justičný omyl, ani Spravodlivosť, ani Biely Dom, neurobili absolútne nič.
.
Od januára 2010 bolo v USA popravených 90 väzňov. Ďalších 3 222 je celách smrti. Ich vláda tvrdo zakročí proti každému, kto žaluje nespravodlivosť systému.
.
Tento nový útok proti našej krajine má čisto politický zámer, ktorý nemá nič spoločné so skutočným záujmom o život Kubánok a Kubáncov. Je atakovaná finančno-mediálnym trhom, ako napr. Skupinou Prisa, a tými čo šéfujú CNN v španielčine, a to minimálne tak, ako ju kritizuje mafia v Miami. Iracionálnym spôsobom sa obviňuje kubánska vláda, a to bez najmenšej snahy zistiť, aká je pravda. Normálne je, ak sa v prvom rade preveruje a až potom súdi.
.
V tomto prípade je zjavné, že ani autority, ktoré okamžite referovali o predmetnom prípade, ani aparát, slúžiaci mediálnej agresii proti Kube, sa neunúvali overiť si informáciu. Málo záleží na pravde. Na čom záleží, je umele vyfabrikovať a predať falošný obraz o tzv. flagrantnom a systematickom porušovaní slobôd na Kube, čo by malo jedného dňa poslúžiť ako ospravedlnenie intervencie na „ochranu bezbranných kubánskych občanov“.
.
Je tu viditeľná snaha presadiť matricu diabolského presvedčenia o vážnom poškodení stavu ľudských práv na Kube, vytvoriť tzv. „opozíciu obetí, ktoré zomierajú vo väzeniach, kde sa im neposkytuje žiadna lekárska pomoc“.
.
Celý svet pozná humanistické cítenie našich lekárov a zdravotníkov, ktorí neľutujú ani svoje sily, ani obmedzené prostriedky, ktoré má štát k dispozícii – vo veľkej miere v dôsledku kriminálnej blokády, ktorou trpí náš národ viac ako 50 rokov – na záchranu životov a na zlepšenie zdravia nielen Kubáncov, ale aj pacientov v mnohých krajinách sveta.
.
Kuba sa teší uznaniu a obdivu mnohých národov a vlád, ktoré poznajú jej sociálne diela na ostrove a vo svete.
.
Ćiny hovoria viac ako slová. Protikubánske kampane neurobia vruby kubánskej revolúcii a jej národu, ktorý bude pokračovať v zdokonaľovaní svojho socializmu.
.
Pravda o Kube je pravdou o štáte, kde človek je najväčšou hodnotou: priemerný vek dožitia je 77,9 roka, všetky zdravotnícke služby sú bezplatné, detská úmrtnosť je 4,9 promile, číslo, ktoré nedosahujú ani USA; je to nanižšia úmrtnosť na celom kontinente, len málo vyššia akú má Kanada. Celý národ je alfabetizovaný, s právom na bezplatné vzdelanie na všetkých úrovniach; 96% účasť na všeobecných voľbách v roku 2008; demokratický proces založený na verejných diskusiách o hospodárskych a sociálnych líniách, ktoré prebehli v spoločnosti pred VI. Kongresom Komunistickej strany.
.
Pravda o Kube je o krajine, ktorá doniesla univerzity a školy do nápravných zariadení, v ktorých sú spravodlivo a nestranne odsúdení občania, ktorí dostávajú plat za vykonanú prácu, majú zabezpečenú lekársku starostlivosť bez rozdielu rás, pohlavia, vierovyznania a spoločenského postavenia.
.
Opätovne bude dokázané, že klamstvo, aj keď stokrát opakované, nie vždy sa stane pravdou, pretože „spravodlivý princíp z vnútra jaskyne dokáže viac ako celá armáda“.
Denník GRANMA – Kuba
zdroj: kss.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>