Poriadna hanba Slovenska v Bruseli

hzds_logo www.ipolitika.sk

09. 01. 2012 - Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) so zdesením prijala medializované správy, že v rokoch 1999 až 2003 zmizlo pol milióna eur určených na odvody za zamestnancov Európskej komisie na Slovensku.

Túto informáciu priniesol denník Hospodárske noviny vo svojom dnešnom vydaní.
ĽS-HZDS nechápe, ako mohlo zmiznúť v priebehu štyroch rokov také enormné množstvo peňazí. Poukazujeme na fakt, že sa to stalo v období prvej a druhej vlády Mikuláša Dzurindu. V tom čase stáli na čele Sociálnej poisťovni nominanti strán, ktoré tvorili takzvané „antimečiarovské“ koalície vrátane Dzurindovej SDK a neskôr SDKÚ-DS. Nebodaj boli tieto prostriedky jedným zo zdrojov financovania straníckej kampane?

www.ipolitika.sk

ĽS-HZDS vníma túto najnovšiu aféru ako veľkú hanbu pre našu krajinu, nakoľko začal podozrenie zo spáchania trestných činov vyšetrovať nielen slovenský Úrad boja proti korupcii, ale už aj Európsky úrad boja proti podvodom (OLAF). Naozaj ,,pekná“ vizitka pre Slovensko v Bruseli… Je pre nás tiež ťažko pochopiteľné, že o pohľadávku a chýbajúce úhrady sa začali slovenské vyšetrovacie orgány zaujímať až v roku 2011, teda celých osem rokov od skončenia protiprávneho konania. Naozaj nevedeli doterajší riaditelia Sociálnej poisťovne o dlhu vo výške státisícov eur?

Ľudová strana – HZDS požaduje dôkladné vyšetrenie tejto kauzy, ktorá vrhá na Slovenskú republiku a jej občanov veľmi zlé svetlo v očiach európskych inštitúcií a médií. Na podvody a chamtivosť zopár jednotlivcov z čias Dzurindovho vládnutia doplácajú všetci obyvatelia našej krajiny. Vinníkov je nevyhnutné exemplárne potrestať!

Odbor verejnej mienky ĽS-HZDS

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>