Polícia žiada Gašparoviča, aby zbavil šéfa SIS mlčanlivosti

gorila www.ipolitika.sk

Bratislava – Prezident SR Ivan Gašparovič má od štvrtka (12.1.) na stole žiadosť polície o zbavenie mlčanlivosti šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Karola Mitríka v súvislosti s kauzou Gorila. Pre portál Aktuálne.sk to potvrdil hovorca hlavy štátu Marek Trubač. “O tom, či aktuálneho riaditeľa zbaví mlčanlivosti, chce rozhodnúť v čo najkratšom čase,” uviedol Trubač.

Otáznym však podľa webu ostáva postup v prípade Mitríkovho predchodcu Jozefa Magalu, ktorého meno sa okrajovo spomína v spisoch. “Keďže exriaditeľ tajnej služby nie je v zákone nijako definovaný, podľa niektorých právnych názorov ho mlčanlivosti nemôže už zbaviť nikto,” konštatuje Aktuálne.sk.

www.ipolitika.sk

Otázky na súčasného riaditeľa SIS má aj premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS). V liste, ktorý mu adresovala, ho žiada o objasnenie okolností celého prípadu. Radičová chce okrem iného poznať, kedy SIS zistila podozrenia vyplývajúce zo spisov a či vo veci komunikovala s políciou v rámci zákonných povinností.

Mitrík by mal o svojich vedomostiach vo veci Gorily vypovedať aj na dnešnom branno-bezpečnostnom výbore v parlamente.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>