Policajti dostanú nové uniformy

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Ministerstvo vnútra nakúpi policajtom nové uniformy. Koncom decembra 2011 podpísalo rámcovú dohodu na nákup nových blúz, nohavíc, sukní a náplecníkov so spoločnosťou Rutex Trade. “Predchádzame tak situáciám, na ktoré nás upozorňovali policajti, že v skladoch nemajú dostatočný počet uniforiem. Stará rámcová zmluva bola totiž platná do roku 2008 a policajti rovnošaty potrebujú,” informovala Ľubomíra Miklovičová z Komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra.

Rámcová zmluva je platná na štyri roky. V priebehu tohto obdobia sa má policajtom podľa potreby nakúpiť približne 12.000 striebristých a 6.800 zlatistých blúz, 30.000 nohavíc i 44.000 letných nohavíc. Policajtkám sa v priebehu štyroch rokov plánuje nakúpiť 4.000 sukní. V rámcovej zmluve sme upravilo aj dodanie 60.000 náplecníkov. Presné množstvá nakúpeného tovaru budú závisieť od kúpnych zmlúv alebo objednávok.

www.ipolitika.sk

V rámcovej zmluve sa dodávateľ podľa Miklovičovej zaviazal k najnižšej cene. Ide o jedno z opatrení, ktoré zaviedol minister Daniel Lipšic na zvýšenie transparentnosti verejného obstarávania a šetrenia peňazí. V zmluve preto predávajúci garantuje, že žiadnemu inému kupujúcemu neponúka nižšiu cenu. Ďalším opatrením bolo zavedenie elektronickej aukcie, týmto spôsobom prebehla aj súťaž na dodávku uniforiem.“Ministerstvo vnútra chce šetriť peniaze daňových poplatníkov. Policajti však nové uniformy potrebujú a tak šetríme tam, kde sa dá. Teda na verejných obstarávaniach prostredníctvom elektronickej aukcie,” skonštatovala.

Pri vyhlasovaní verejného obstarávania na uniformy bola predpokladaná hodnota zákazky 6,5 milióna eur.“Podarilo sa nám však vysúťažiť cenu 2,8 milióna eur, teda o 57 percent nižšiu,” uzavrela Miklovičová. Minister vnútra Daniel Lipšic tiež opakovane zdôrazňuje, že v prípade, že sa do súťaže prihlási len jeden uchádzač, verejné obstarávanie zruší. Do tejto súťaže sa však prihlásili štyria uchádzači. Dvoch sme vylúčili, a tak dvaja súťažili v elektronickej aukcii.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>