Podľa prieskumu by vyhral Smer-SD, v parlamente aj Obyčajní ľudia

prieskum_trhu www.ipolitika.sk

Bratislava – Ak by sa parlamentné voľby konali v januári, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 40,1 percenta hlasov pred Kresťanskodemokratickým hnutím s 9,6 a SDKÚ-DS s 9,3 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostali aj Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti so ziskom 6,3 percenta voličských hlasov. Vyplýva to z prieskumu voličských preferencií politických strán na vzorke 1145 respondentov, ktorý agentúra MVK uskutočnila v dňoch 5. až 11. januára 2012.

Za prvou trojicou strán sa v prieskume umiestnil Most-Híd s podporou 7,7 percenta hlasov, Sloboda a solidarita so 7,1 a spomínaní Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti s 6,3-percentným ziskom.

Zvyšných 20 politických strán, ktoré kandidujú v predčasných voľbách, by si rozdelilo 19,9 percenta voličských hlasov, pričom žiadna z nich by neprekročila päťpercentné kvórum.

www.ipolitika.sk

Ako informoval Pavel Haulík z agentúry MVK, na otázku “Uvažovali ste už o tom, či sa zúčastníte predčasných parlamentných volieb, ktoré sa budú konať 10. marca 2012?” vyjadrilo 37,3 percenta účastníkov jednoznačné rozhodnutie prísť k volebným urnám, pričom ďalšia tretina respondentov s účasťou váha. “Na základe modelu, ktorý vychádza z porovnania prieskumných údajov a reálnej účasti pri minulých voľbách, odhadujeme, že celková účasť sa bude pohybovať v intervale 43 až 48 percent,” uviedol Haulík.

Ak by voľby dopadli v súlade s preferenciami, zistenými v tomto prieskume, strana Smer-sociálna demokracia by získala 75 mandátov, klub KDH by mal 18 kresiel, Slovenskú demokratickú a kresťanskú úniu – Demokratickú stranu by v parlamente zastupovalo 17 poslancov, voličov strany Most-Híd by reprezentovalo 15 zákonodarcov, strana Sloboda a Solidarita by v Národnej rade disponovala 13 hlasmi a poslaneckú imunitu by získalo aj 12 kandidátov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Podľa prieskumu by vyhral Smer-SD, v parlamente aj Obyčajní ľudia

  1. SMER???? hovorí:

    Ktorý čurák pre boha už volí toho zlodeja a debila Fica????

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>