Podľa Miškova o existencii kauzy Gorila dnes už nikto nepochybuje

miskov www.ipolitika.sk

Bratislava – Podľa ministra hospodárstva Juraja Miškova (SaS) dnes už nikto nepochybuje o tom, že kauza Gorila, ktorá upozorňuje na údajnú politickú korupciu za druhej vlády Mikuláša Dzurindu z SDKÚ, existovala. V autenticitu uniknutých materiálov z odpočúvaní bytu, v ktorom sa mal predstaviteľ finančnej skupiny stretávať s predstaviteľkou Fondu národného majetku či politikmi, verí aj minister vnútra Daniel Lipšic (KDH).

Ako Miškov poznamenal v dnešnej relácii televízie Ta3 V politike, diskusia sa teraz vedie o tom, nakoľko je spis pravdivý, pričom pripomenul, že spomínaný byt, ktorý sa mal odpočúvať, ako aj samotné odpočúvania existovali. Celú situáciu považuje za politický očistec pre etablované politické strany. “Uvidíme, ako s touto príležitosťou naložia,” podotkol.

www.ipolitika.sk

Lipšic upozornil, že to, či sa spomínané transakcie stali, sa musí vyšetriť. Predchádzajúce vyšetrovanie spisu Gorila označil za laxné, avizoval preto tvrdý a razantný postup. “Polícia má voľné ruky,” doplnil. V prípade, že sa potvrdí vierohodnosť spisu Gorila, ohrozí to podľa neho fungovanie štátu ako takého, keďže takto “niekde” miznú veľké peniaze. Tiež by sa ukázalo, že veľká časť politických a ekonomických elít sa podieľala na veľkej korupcii, poukázal.
Ani jeden z ministrov nepotvrdil kuloárne informácie o tom, že by mala existovať aj časť spisu hovoriaca o kupovaní poslancov. “Nemáme takúto informáciu,” povedal Miškov. Lipšic v tejto súvislosti špekulovať nechcel, deklaroval však, že všetko sa vyšetrí.

 

zdroj: (TASR)

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>