Peter Žitňan: Prečo by nemohol byť mladý človek politikom?

narod a spravodlivost www.ipolitika.sk

Doteraz väčšina politikov, ktorý sú volený boli ľudia  starší ako 30 rokov a väčšina starších ako 40 rokov. Prečo je to tak ? Je potrebná naozaj niekoľko ročná skúsenosť aby ste sa mohli stať politikom ?

Podľa mňa určite nie. Na to, aby politik bol vnímaný pozitívne, nepotrebuje mať dva tituly pred menom a dva za menom. Politik by tu mal byť hlavne pre ľudí, mal by byť ochotný vnímať a počúvať, aké problémy majú ľudia. Následne na daný problém upozorniť spoločnosť a následne spoločne s odborníkmi na danú problematiku snažiť sa nájsť riešenie. Alebo, ak je to možné, tak my mal politik upozorniť na tento problém zodpovedných ľudí, aby ho riešili. Zodpovedných ľudí myslím napríklad ministrov a iných politických nominantov.

Je úplne jedno, aký je to problém, predsa poslanec sa stretáva pravidelne s ľuďmi, ktorí riadia tento štát. Jednoducho na problém, o ktorom mu povie občan, upozorní zodpovednú osobu, napríklad ministra, a povie mu, nech to rieši.
Momentálne je stav taký, že štát skôr kladie polená pod nohy ľudom, namiesto toho, aby im vytváral prostredie pre rozvoj a dobrý život. Normálny človek sa nevie domôcť svojich práv, úrady si mnohokrát neplnia to, čo by mali  a nič s tým nevieme spraviť. Prečo?
Lebo ľudia, ktorí s tým niečo vedia spraviť – poslanci, nepočúvajú, respektíve nemajú ochotu pomôcť aj normálnym ľudom, iba ak svojim kamarátom.
A pritom stačí tak málo.
www.ipolitika.sk
Podľa môjho názoru poslancovi stačí mať dve vlastnosti nato, aby ľudia aj po jeho zvolení si povedali, že to bola  správna voľba.  Tie vlastnosti sú: empatia voči ľudom a národu – vedieť sa vcítiť do kože druhých, aby dobre pochopil ich skutočné problémy. A ten druhý? OCHOTA! Ochota pomôcť každému občanovi, ktorý o to požiada. Pretože politici resp. poslanci sú tu v prvom rade pre občanov.
A vtedy je jedno, že či politik má 40 rokov alebo 22 rokov. Jednoducho si prečíta e-maily od ľudí, každý jeden si prejde, skontaktuje  sa s ľuďmi,  ak je to potrebné lepšie  špecifikovať problém. A potom  ide priamo za ľuďmi, ktorí sú za to zodpovední a upozorní ich na daný problém a spoločne prídu na riešenie. A keď tá zodpovedná osoba nebude ochotná to riešiť, pritom veľmi dobre bude vedieť, že právo je na občanovej strane?  Tak poslancova úloha  bude zverejniť to a povedať nahlas o tom probléme a pomenovať aj osobu, ktorá to odmietla riešiť. A vtedy si ostatní zodpovední veľmi dobre rozmyslia, že či nabudúce tiež nebudú mať ochotu pomôcť.
Nevravím, že toto vylieči všetky problémy, ale určite je to správny krok k tomu, aby poslanci tu naozaj boli pre ľudí aj po voľbách.
A preto kandidujem za poslanca do NR SR za stranu Národ a Spravodlivosť, aby som ukázal politikom, ktorí sú tam už XY rokov, že sa to dá robiť aj inak – pre ľudí. A prečo strana NAS a prečo až na č. 150? To napíšem v ďalšom blogu :)

Čítajte viac: http://zitnan.blog.sme.sk/c/286584/Preco-by-nemohol-byt-mlady-clovek-politikom.html#ixzz1jqnAj8VM

 

zdroj: nas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>