Pavol Hrušovský pozval pápeža Benedikta XVI. na návštevu Slovenska

250px-BentoXVI-30-10052007 www.ipolitika.sk

Rím/Bratislava – Predseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský dnes opätovne pozval pápeža Benedikta XVI. na návštevu Slovenska. Pozvanie v mene všetkých troch slovenských ústavných činiteľov mu odovzdal na generálnej audiencii vo Vatikáne.

“Pred návštevou som sa stretol s pánom prezidentom a s pani premiérkou, ktorí ma splnomocnili, aby som aj v ich mene Svätému Otcovi pripomenul, že pozvanie považujeme za dôležité. Boli by sme radi, keby na návštevu prišiel a duchovne nás obrodil,” povedal pre TASR Hrušovský po stretnutí s pápežom.

Najvyššiemu predstaviteľovi katolíckej cirkvi odovzdal pozlátenú plastiku od výtvarníčky Gordany Turuk s motívom Cyrila a Metoda, ktorí sú podľa Hrušovského “symbol patrónov našej Európy”.

www.ipolitika.sk

“Svätého Otca to veľmi zaujalo a potešilo,” poznamenal šéf slovenského parlamentu, pre ktorého bolo stretnutie s pápežom udalosťou. Dar bol podľa jeho slov vyhotovený osobitne pre Svätého Otca. “Bol to mimoriadny dar pre mimoriadnu osobu,” uzavrel Hrušovský.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>