Pavol Hrušovský nevidí prijatie zmluvy o výhrade vo svedomí úplne nereálne

pavol-hrusovsky-315302 www.ipolitika.sk

Bratislava/Rím – Svätá stolica by si veľmi želala, aby Slovensko pokračovalo v dokončení všetkých aj dodatkových zmlúv vrátane zmluvy o výhrade vo svedomí. Povedal to pre TASR predseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský (KDH) po rokovaní so zástupcom sekretára pre vzťahy so štátmi Svätej stolice Mons. Ettorem Balestrerom, ktoré absolvoval v stredu (18.1.) počas dvojdňovej návštevy Ríma.

Hrušovský uzavretie spomínanej zmluvy nevidí úplne nereálne. “Ja som hovoril, že je to téma, ktorá je predmetom niekedy silných politických diskusií, ale nie je voči tejto iniciatíve až taký silný odpor, že by sme nemohli s nádejou hľadieť do budúcnosti, že táto zmluva uzavretá bude,” uviedol.

www.ipolitika.sk

S Balestrerom hovorili aj o niektorých rozhodnutiach slovenského parlamentu, ktoré vatikánsku stranu tešia. “Spomenul som rezolúciu, ktorou sme odsúdili deportáciu Židov, genocídu Arménov, rezolúciu prenasledovania kresťanov. A z jeho úst som si vypočul uznanie za to, že SR zaujala veľmi principiálny postoj vtedy, keď štrasburský súd zakázal na talianskych školách vešať kríže,” priblížil Hrušovský.

Zástupcovi sekretára hovoril tiež o pozvaní pápeža Benedikta XVI. na oficiálnu návštevu Slovenska v roku svätého Cyrila a Metoda. “Aby osobne navštívil Slovensko a povzbudil slovenský národ v časoch, kedy nie sú najjednoduchšie podmienky života,” uzavrel Hrušovský.

 

zdroj: TASR

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>