Pavel Kapusta: Cena SAN pre šéfredaktora

Pavol-Kapusta-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 10. januára 2012 – Slovenská asociácia novinárov (SAN) udelila výročnú cenu za mimoriadny prínos v oblasti vydávania nezávislej a národne orientovanej tlače Pavlovi Kapustovi, vydavateľovi a šéfredaktorovi mesačníka Extra plus, ktorý kandiduje v marcových parlamentných voľbách za SNS na 19. mieste.

www.ipolitika.sk

Pavel Kapusta považuje Extra plus za „jednu zo vzácnych výnimiek, keď je médium v slovenskom vlastníctve, keďže väčšina z nich je v zahraničných rukách. Znamená to, že na rozdiel od väčšiny iných žurnalistov naši autori slobodne píšu to, čo si v skutočnosti myslia“. Cenu SAN vníma ako jednu z foriem satisfakcie za prácu v Extra plus. Nechápe ju len ako ocenenie svojej osoby, ale aj ohodnotenie práce jeho redakčných kolegov a autorov, podieľajúcich sa na finálnej podobe časopisu. „Nezakladám si na cenách, ale na druhej strane je to doping, ktorý povzbudí. Budeme sa ďalej snažiť vydávať Extra plus v takej kvalite, aby čitatelia mohli povedať, že sme si tú cenu naozaj zaslúžili.“ P. Kapusta verí, že rovnakú dôveru, akú si vyslúžil ako novinár, získa aj u voličov – v predčasných parlamentných voľbách totiž kandiduje za poslanca NR SR vo farbách SNS.

 

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>