Parlamentné strany v hrsti Gorily

01gorilla www.ipolitika.sk

Parlamentné strany v hrsti Gorily
Strana maďarskej koalície pokladá za mimoriadne dôležité vyšetriť kauzu Gorila, pretože by sa takto mohol očistiť spoločenský život na Slovensku. Akty obsahujú také obrovské množstvo zistení týkajúcich sa korupcie, aké nebolo odhalené od čias Mečiarovej vlády. Podľa SMK je alarmujúce, že väčšina parlamentných politických špičiek je pravdepodobne do tejto kauzy zapletená.

SMK konštatuje, že politici maďarskej národnosti, ktorí sú v spise uvedení, v roku 2009 opustili SMK a vytvorili novú politickú stranu. Obnovená SMK, ako nezávislá a slobodná strana,  zastáva záujmy Maďarov žijúcich na Slovensku bez finančných a iných záujmov, na rozdiel od tých politikov, ktorých drží Gorila v hrsti.

www.ipolitika.sk

Vláda odvolala Annu Bubeníkovú, šéfku Fondu národného majetku pre kauzu Gorila. Tým potvrdila, že zistenia uvedené v spise Gorila sú pravdivé. Podľa SMK po tomto kroku vlády už netreba čakať na oficiálne výsledky vyšetrovania: zainteresovaní musia odísť zo spoločenského života.

József Berényi
predseda SMK

 

zdroj: mkp.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>