Opäť sa dovydierajú do vlády?

haber www.ipolitika.sk

23. 01. 2012 - Je pravdou, čo komentuje Vladimír Mečiar, že Gorile predchádzala kauza odpočúvania novinárov, na základe ktorej musel odstúpiť nominant SaS Galko.

A kauze odpočúvania novinárov zasa predchádzalo hlasovanie SaS, ktoré potopilo Radičovej vládu. Takto by sme mohli spätnými krokmi vystopovať, že vládna koalícia zostavená zo strán SDKÚ, KDH, Most-Híd a SaS nemá šancu uspieť dlhšie obdobie.

Tieto strany sa totiž dokážu zhodnúť len na jednej veci, že všetky problémy štátu musia zaplatiť občania. Nehľadajú riešenia, ako posilniť ekonomiku a vyviesť štát z krízy. Majú rozum len v zvyšovaní záťaže na občanov. A kým sa medzi sebou napádajú, kto z koho, ľudia musia hľadať spôsoby, ako túto inváziu zdražovania vôbec prežiť.

Všetky národy v krízových časoch hľadajú lídrov, ktorí dokážu dať spoločnosti nový smer. Len na Slovensku odpísali Vladimíra Mečiara preto, lebo nešiel po ruke finančným skupinám. Naopak, vždy s nimi bojoval už od čias kupónovej privatizácie. A zrejme preto, aby sa nič podobné nezopakovalo, dnes sú v rukách Gorily všetky parlamentné strany aj s tou najsilnejšou v opozícii. A tvária sa, že po voľbách urobia spoločný historický prielom, keď sa zmiešajú.

www.ipolitika.sk

Jednoducho povedané, vráti sa k nám model, aký poznáme po roku 1998, keď boli tiež pravicoví s ľavicovými v koalícii. A spolu v prvej Dzurindovej vládnej koalícii bol predsa aj Fico. Že táto koalícia neprežila viac ako jedno volebné obdobie, bolo úplne logické. Už vtedy začalo prepúšťanie ľudí z práce, na čom mal leví podiel práve Mikloš. Zastavenie výstavby diaľníc a prijímanie nových balíčkov opatrení žiadne ľavicové sily neubrzdili.

A po týchto voľbách tomu nebude inak, ak opäť zostavia vládu. A okrem vzájomných výčitiek, kto a čo mal v Gorile povedať, urobiť, alebo potvrdiť, či vyvrátiť sa stráca podstata verejnej služby. Že politika v područí finančných skupín bez silného lídra, ktorý nepočúva finančné diktáty končí zbedačovaním občanov a nič neriešiacimi spormi od rána do večera. A nik sa nebude čudovať ani tomu, že sa možno zopakuje aj Gorila. Možno sa už bude volať inak, ale odpočúvanie majú tieto strany v krvi. Niečím sa predsa musia vydierať, aby sa dovydierali k spolupráci. A každý prostriedok je zjavne dobrý.

Stanislav Háber

 

zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>