Onkologické lieky sú, ministerstvo dá preveriť postup nemocnice a lekára

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgb www.ipolitika.sk

Ministerstvo zdravotníctva v súvislosti so správami o chýbajúcej cielenej onkologickej liečbe pre pacientov 12. januára 2012 preverilo situáciu. Na základe prvotných informácií je zrejmé, že nejde o problém financií, ale zdá sa, že chybu spôsobila Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici a samotný lekár. Problém sa mal vyskytnúť u 3 pacientov.

„Ministerstvo zdravotníctva postup Fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici prešetrí a dá podnet aj na prešetrenie postupu samotného lekára na Úrad pre dohľad nad zdravotnou z dôvodu podozrenia na nesprávne poskytnutie zdravotnej starostlivosti, “povedal minister zdravotníctva Ivan Uhliarik.

Ministerstvo zdravotníctva bolo o výpadku liekov pre onkologických pacientov informované koncom minulého roka, pretože bol spôsobený u výrobcu, ten na istý čas prestal lieky vyrábať. Dovoz náhradných liekov na Slovensko bol operatívne zabezpečený, MZ SR vydalo 19. decembra 2011 súhlas s mimoriadnym dovozom z iných krajín, ktoré mali lieky k dispozícií.

www.ipolitika.sk

Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta Banská Bystrica však dovčera nepožiadala MZ SR o povolenie na použitie neregistrovaných liekov, a to aj aj napriek tomu, že iné nemocnice tak urobili (napr. Detské fakultné nemocnice v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, ako aj Východoslovenský onkologický ústav a Onkologický ústav sv. Alžbety).„Liekov je v sklade dostatok, stačí, ak si nemocnice o ne požiadajú,“ povedal minister zdravotníctva.

ZDROJ: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>