Novoročné predsavzatie

11106641-99-percent www.ipolitika.sk

Ako skoro každá osoba tejto krásnej zemegule som sa aj ja na prelome rokov zaoberala bilancovaním prežitého roka, dávala si predsavzatia a robila plány do budúcnosti. Tak teda, čo v nadchádzajúcom roku 2012 chcem dosiahnuť?

Predsavzatie prvé: budem viac dbať o svoju líniu. Okrem toho, že je to zdravé sa to dúfam pozitívne odrazí aj na mojej peňaženke. Mám plnú skriňu blúzok a sukieň o kúsok menších a temer nenosených. Do konca tohto roka sa do nich musím zmestiť.

Predsavzatie druhé: budem viac dbať o svoju rodinu. Teda aspoň sa posnažím, aby som s rodičmi a sestrami v rodnom Partizánskom trávila viac času, ako v roku uplynulom. Priznám sa, trocha som ich a nielen kvôli práci zanedbávala.

Predsavzatie tretie: začnem konečne budovať vlastnú rodinu. Mám v Bratislave aj tu doma kopec dobrých kamarátov, len si musím z nich už konečne vybrať toho pravého. Rok 2012 je na to vraj ako stvorený.

www.ipolitika.sk

Predsavzatie štvrté: pôjdem konečne voliť. Doteraz som všetky voľby vcelku úspešne ignorovala, ale tie pomery na našej kocúrkovskej politickej scéne ma už jemne povedané hnevajú. Kam sme to za tie roky dopracovali? Nepamätám moc na obdobie pred rokom 1989. Ale zhruba od roku 1995 si už veci pamätám a viem ich aj vyhodnotiť. Veď to ide od desiatich k piatim. A modrí, žltí či červení sa akurát tak vyhovárajú na krízu alebo na svojich protivníkov. Ľudia naokolo mňa okrem pár známych Blavákov žijú z ruky do úst. A to doslova a nie obrazne. Ako si má mladý človek založiť rodinu, keď s takýmto príjmom nemá žiadnu istotu zohnať vhodné ubytovanie? Samozrejme, v reklamách na hypotéky to nie je vidieť, ale vysvetlí mi to možno nejaký reklamný mág ako splácať byt z partnerovho čistého príjmu 800 a mojej (predpokladanej) akože materskej necelých 400 eur? A pritom ešte mať na stravu, oblečenie a celú výbavičku pre decuľo! Vymeťme konečne všetkých v parlamente zabetónovaných neschopákov, ktorí za 20 rokov dosiahli akurát tak reálne zníženie životnej úrovne nám všetkým a seba zabezpečili na dvesto rokov!

Predsavzatie piate – posledné: Ja som si už vybrala svoju stranu a držím vo voľbách palce 99percentám. Konečne strana normálnych ľudí, nie papagájov alebo ako to jeden hovorí – brojlerov. Je tam kopa normálnych kandidátov a najmä viacero žien, ktoré nekecajú ale predpokladám, že budú najmä konať aj v prospech nás – budúcich mamičiek. Tie budem určite voliť. Aj ja som totiž 99%!

Jana Hámová, Partizánske

zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>